Zavřít reklamu

Hry z Xbox Game Passu bychom si mohli brzy zahrát i na Nintendu Switch

Microsoft se chystá ovládnout další konzole? Možná ano.

22. 2. 2019     Zdroj

Switch

Xbox Game Pass nabízí řadu kvalitních her, díky čemuž je majiteli Xboxů po celém světě hojně využíván. Podle zdrojů portálů Direct Feed Games a Game Informer to však vypadá, že Microsoft nemá v tomto ohledu dost a se svou službou by rád expandoval i na jiná zařízení – konkrétně na Switch od Nintenda. 

Na Switchi bychom se mohli údajně zahrát hry z Xbox Game Passu díky xCloudu, tedy streamovací službě, díky které by neměl být problém hrát Game Passové hry třeba ani na mobilech či tabletech. Kdy přesně by k oznámení spolupráce mezi Nintendem a Microsoftem mělo dojít není v tuto chvíli zcela jasné, nicméně zdroje předpokládají, že se obě společnosti rozhodnou své fanoušky potěšit už v průběhu letošního roku. 

Přestože je už nyní naprosto jasné, že by se jednalo o jednu z nejzajímavějších spoluprací, jelikož lze Xbox a Switch označit za konkurenční společnosti, není pochyb o tom, že minimálně Nintendu by mohla velmi pomoci. Jeho konzole je sice ve světě velmi oblíbená, nicméně opravdu kvalitních titulů bychom na ní nalezli jen málo. Otázkou však je, zda by se Microsoftu chtělo AAA tituly z Game Passu upravovat právě pro ovládání Switche. 

Nechme se tedy překvapit, zda se tyto předpovědi naplní či nikoliv. Pokud se ovšem něčeho takového skutečně dočkáme, mnohým z nás by mohlo dávat Nintendo Switch daleko větší smysl než doposud.