Zavřít reklamu

Hry od Ubisoftu pro novou generaci budou stát stejně, alespoň tedy do konce roku

Nová generace konzolí se rychle blíží a s tím vyvstává i otázka, jaká bude cena her. Ubisoft má však podle Yvese Guillemota jasno.

23. 7. 2020     Zdroj

Ubisoft

Poslední týdny se vede poměrně vášnivá debata na téma cenovky her, a zda by mělo dojít s příchodem nové generace konzolí ke zdražení. Zatímco jeden tábor argumentuje tím, že je vývoj nákladnější než kdy jindy a vývojáři si peníze zaslouží, druhá skupina naopak oponuje, že to zvýší chamtivost herních studií a podnítí to implementaci mikrotransakcí. Ať už má pravdu jakákoliv strana, v případě Ubisoftu padlo definitivní rozhodnutí. Generální ředitel Yves Guillemot totiž v rozhovoru s akcionáři a investory jasně sdělil, že do konce roku studio neplánuje hry zdražovat a cenovka bude stejná pro starou i novou generaci konzolí.

Jak chystané Far Cry 6, tak Assassin’s Creed: Valhalla budou disponovat cenovkou 60 dolarů, což je na dnešní poměry standardní hodnota. Yves však specificky zmínil, že se jedná pouze o hry, které jsou aktuálně ve vývoji a mají vyjít kolem konce roku. Co přesně tedy můžeme čekat v následujících letech zůstává otázkou, nicméně dá se s počítat s tím, že se Ubisoft inspiruje aktuálními trendy a zkrátka půjde s davem. To by dávalo vzhledem k politice společnosti i smysl a dá se očekávat, že se vývojáři pokusí z této příležitosti vytěžit maximum. Na druhou stranu by nás však mohly čekat lepší časy, kdy na nás nebudou při každém otevření bedny vyskakovat mikrotransakce, a to i v singleplayerových hrách. Uvidíme, kterým směrem se Ubisoft vydá.