Zavřít reklamu

Horizon Zero Dawn se jako desková hra ujala téměř okamžitě

Autoři deskovek ze Steamforged Games mohou začít slavit. Jejich desková hra vybrala již 5x tolik, než byl původní plán.

10. 9. 2018     Zdroj

Crowdfunding je mocná věc. Zejména, když věc, událost či záležitost, na kterou se vybírá, dokáže veřejnost zaujmout. To se podařilo nyní opět společnosti Steamforged Games. Ta už má za sebou tvorbu deskových her Dark Souls a Resident Evil 2. Nyní přišla s nápadem udělat deskovku dle hry Horizon Zero Dawn a spustila kampaň.

Horizon Zero Dawn se bez komplikací dočká deskové hry

Ta sotva začala a už je vybráno. Autoři na tvorbu hry požadovali 200 tisíc dolarů a už jsou téměř na jednom milionu. Stačily na původní částku pouze dvě hodiny a 1500 nadšenců, kteří přispěli. Hra tedy bude moci bez obtíží vyjít. Je až neuvěřitelné, jak se dokáže na některé projekty vybrat finální částka téměř okamžitě.

Je to však dobré znamení pro budoucí projekty, které se vydají touto cestou. A nemusí jít nutně o deskové hry, ale třeba i o indie videohry. Není se ale v tomto případě čemu divit. Horizon Zero Dawn vyšel v minulém roce jako jedna z hlavních exkluzivit pro konzoli PlayStation 4 a dařilo se jí velmi dobře. Prodeje přesáhly sedm milionů kopií a není pochyb o tom, že se ve studiu Guerilla Games již pracuje na druhém díle.

Desková hra by měla dorazit v březnu roku 2020, tedy tři roky po vydání videohry. Hra bude určena jednomu až čtyřem hráčům a nabídne bohatý a unikátní svět, stejně jako předloha.