Zavřít reklamu

Herní konzole z dílny Googlu se blíží

Xboxu a PlayStationu přibude konkurence.

11. 3. 2019    

Již poměrně dlouho se šušká o tom, že Google pracuje na vlastní herní konzoli, kterou by rád v budoucnu konkuroval Xboxu od Microsoftu či PlayStationu od Sony. Konzole od Googlu by však neměla fungovat na bázi kupování her, ale na jejich streamování za předplatné. A jak se zdá, práce na konzoli pokračují a co víc, blíží se do finiše.

Americký patentový úřad před pár dny zveřejnil patent pojednávající o herním ovladači, který si Google u něj nedávno zaregistroval. Z nákresu je jasně patrné, že se jedná o klasický gamepad ve tvaru, jak jej známe od konkurence se dvěma páčkami, čtyřmi kulatými tlačítky na pravé straně a “křížem” na straně levé. Ve středu pak nechybí tlačítka pro spouštění menu a zřejmě aktivaci umělého asistenta Googlu. 

Zveřejnění patentu samozřejmě neznamená, že je konzole za dveřmi. Na druhou stranu je zřejmé, že na konzoli Google pracuje a je vcelku pravděpodobné, že když již začíná řešit ovladač, blíží se její vývoj do finiše. Nechme se tedy překvapit, kdy se jejího představení nakonec dočkáme. Faktem totiž je, že streamování herního obsahu není v tuto chvíli ještě prakticky vůbec rozšířené, a Google by se tak mohl teoreticky rozhodnout i k tomu vyčkat, než se obliba zvýší. Na druhou stranu to ale může být právě on, kdo tento fenomén naplno odstartuje a může v něm teoreticky v budoucnu udávat trend.