Zavřít reklamu

Hearthstone se vydá do vlastní školy čar a kouzel. Oznámena Scholomance Academy.

Hearthstone i po letech zvládá stále inovovat. Tentokrát v čarodějném provedení.

18. 7. 2020     Zdroj

Nové rozšíření Hearthstoneu nabídne hráčům prostředí čarodějnické školy Scholomance Academy. To přidá do hry 135 nových karet včetně čtyřiceti, které mohou být nově využívány dvěma classami. Hearthstone se tak zjevně otevírá většímu množství kombinací. Mezi dalšími novinkami bude klíčové slovo Spellburst a nový typ karet Studies.

Hlavní novinkou jsou zmíněné dual-class karty. Každá z deseti kombinací dvou class dostane čtyři karty. Kombinace jsou vystavěné tak, aby najednou doplňovaly obě povolání zároveň. Každá dvojice zpřátelených povolání navíc dostane vlastního legendárního miniona – v nové expanzi tématicky překřtěného na profesora.

Scholomance Academy samozřejmě nezapomene představit nové klíčové slovo. Tentokrát jde o Spellburst. Minioni s touto schopností budou garantovat speciální efekt, když hráč zahraje své první kouzlo v kole. Na zatím odhalených kartách můžeme vidět různé užití této schopnosti, od hromadného zranění po vrácení právě zahraného kouzla do ruky.

Karty Studies nejsou v pravém smyslu slova novým typem karet, tak jako byly například Questy. Spíše jde o cyklus karet sdílející herní mechaniku. Ta vám umožní discovernout specifický typ karty, který pak můžeme zahrát se slevou jedné many.

Scholomance Academy vychází na začátku srpna. Do té doby můžeme pravidelně kontrolovat oficiální seznam karet v sadě, který se bude postupně doplňovat o nově odhalené kousky. Při přihlášení do hry už nyní dostanete dvě kopie karty Transfer Student, které se mění její efekt v závislosti na tom, na jaké herní ploše ji zahrajete.