Zavřít reklamu

MMO Rift hacknuto, citlivá data hráčů ukradena

Vánoce jsou svátkem klidu a míru, bohužel hackeři mají evidentně jiný názor a z ani ne rok staré MMO fantasy Rift se jim podařilo vytáhnout citlivé informace z více jak milionu uživatelských účtů, a to včetně uživatelských jmen, hesel, dat narození, fakturačních adres, či posledních čtyřech číslic z kreditních karet uživatelů. Všichni současní i minulý […]

23. 12. 2011    

Vánoce jsou svátkem klidu a míru, bohužel hackeři mají evidentně jiný názor a z ani ne rok staré MMO fantasy Rift se jim podařilo vytáhnout citlivé informace z více jak milionu uživatelských účtů, a to včetně uživatelských jmen, hesel, dat narození, fakturačních adres, či posledních čtyřech číslic z kreditních karet uživatelů.

Všichni současní i minulý hráči Riftu, či jeho veřejné bety by si tak dle studia Trion Worlds měli co nejdříve změnit svá hesla na jiných stránkách, pokud se neliší a mít se na pozoru. Společnost se samozřejmě všem hráčům hluboce omlouvá a jako odškodné dá každému bez vyjímky tři dny hraní zdarma a přiměřené množství ingame měny. Dle předběžné tiskové zprávy byla také výrazně posílena bezpečnost, jenž je nyní, doufejme na daleko větší úrovni.

Pro zajímavost letošní rok se Rift nestal jediným cílem crackerských skupin. Můžeme tak připomenout například masivní útoky na Playstation Network, Bethesdu, EVE Online a další.