Zavřít reklamu

GTA V na Nintendu Switch? Nereálné to rozhodně není

Legendární GTAčko na Switchni? Proč ne.

11. 9. 2018     Zdroj

Grand Theft Auto 5 je i téměř pět let po vydání neuvěřitelně úspěšnou hrou, která plní kasu Rockstaru rychlým tempem. Prodeje kopií totiž absolutně nepolevují a i nákupy ve hře hráče ještě nepřestaly bavit. Přesto by hra ale mohla generovat výdělky ještě o několik milionu vyšší. Jak? Vcelku jednoduše. 

V tuto chvíli je GTA V dostupné na hlavních platformách – čili PC, Xbox a PlayStation. Již nějaký ten pátek se ale na trhu pohybuje další poměrně silný hráč a to konkrétně konzole Nintendo Switch. Její uživatelská základna se poměrně rychle zvětšuje a ačkoliv tato konzole nejspíš nikdy nedosáhne takové popularity jako Xbox či PlayStation, je rozhodně pro vývojářská studia zajímavou možností, jak ještě více zbohatnout. A právě na Switch by mohlo GTA dorazit.

Kompromisy? Asi ano

Jelikož je GTA V již poměrně stará hra a Switch je naopak konzole nová, s hardwarovými nároky by problém být nemusel. Dočkat bychom se tak mohli skutečně plnohodnotného grafického zpracování, které mnozí z nás u GTA tolik milujeme. Háček by však mohl být v multiplayeru. S online hraním totiž nemá Nintendo zrovna skvělé zkušenosti a tak by se mohlo s Rockstarem domluvit na tom, že by v případě příchodu jejich GTA na konzole, zpřístupnilo pouze singleplayerový příběh. Ten je sice pro mnoho hráčů méně podstatný než multiplayer, na pěkných pár hodin zabavit rozhodně dokáže. 

Grand Thetf Auto 5 možná skvěle vyšlapal cestičku další počin od Rockstaru – L.A. Noire. To se totiž podle dostupných informací prodává na Switchi skutečně parádně. 2T se již nechalo dokonce slyšet, že by na Switch rádo dostalo i další spoustu her. Samozřejmě je v tuto chvíli těžké říci, zda mělo na mysli právě GTA, vzhledem k jeho oblibě je to ale velmi pravděpodobné. Jak už jsem totiž psal v úvodním odstavci, mánie kolem této hry absolutně nepolevuje a toho je samozřejmě potřeba využít.

Podtrženo, sečteno – Grand Theft Auto V by na Switch dorazit mělo a s velkou pravděpodobností v budoucnu dorazí. Otázkou je však, kdy tomu tak bude.