Zavřít reklamu

Grand Theft Auto V prodalo 32,5 miliónů kusů

Grand Theft Auto V trhá rekordy. Jak moc ovlivnilo herní trh?

5. 2. 2014    

Jakmile bylo oznámeno vydání dalšího dílu ze série Grand Theft Auto, tak analytici prohlásili, že by se GTA V mohlo dostat velice vysoko na příčku nejprodávanějších her. Už 17. 9. 2013, kdy GTA V bylo vydáno, trhli rekord. Za úvodních 24 hodin prodeje utržili neuvěřitelných 800 miliónů dolarů (16 miliard Kč), tedy o 300 miliónů více než Call of Duty Black Ops 2.

Vývojáři Rockstar North a jeho vydavatelé Take-Two Interactive doposud prodali 32,5 miliónů kusů GTA V. Stalo se tak GTA V doposud nejprodávanější hrou?

Co se týče Grand Theft Auto Online, tak Take-Two informoval, že 70% všech hráčů, kteří si koupili GTA V, se připojili a hráli GTA Online. Tvrdí, že GTA Online vydavatelům Take-Two pomohlo silně zvýšit zisk, ale již neoznámili, kolik peněz bylo v GTA online utraceno.

Nutno ještě podotknout, že doposud byla vydaná verze pouze pro konzole, tím pádem se prodej může navýšit s příchodem verzí pro next-gen konzole a PC. PC verze je hráči již dlouho a netrpělivě očekávána a její příchod bude brzy oznámen. Jak to bude s next-gen konzolemi se ještě neví. Rockstar North oznámil, že verze pro next-gen konzole nevyjde, ale to jsou pouhé spekulace.

Take-Two předpokládá, že by celkové zisky za jeden rok mohly činit zhruba 2,35 miliard dolarů (47 miliard Kč). Jak to teda doopravdy bude s Grand Theft Auto V a jejím ziskem do budoucna?