Zavřít reklamu

God of War trhá prodejní rekordy

Kratos dělá svým tvůrcům ohromnou radost. Hra se totiž prodává opravdu neuvěřitelným tempem a trhá dosavadní rekordy.

4. 5. 2018    

Jestli je o něčem v posledních dvou týdnech hodně slyšet, je to bezesporu rubačka God of War. Hra, která se prakticky ihned po svém vydání zařadila díky svému úchvatnému zpracování mezi nejlepší hry letošního roku pro PS4, válcuje svou veškerou konkurenci a za první tři dny prodejů se této exkluzivky pro PS4 prodalo těžko uvěřitelných 3,1 milionu kusů, čemž se hra stala nejrychleji se prodávajícím exkluzivním titulem pro PS4.

“Chtěl bych moc poděkovat milionům fanoušků po celém světě, kteří se rozhodli zažít s Kratosem jeho nejnovější dobrodružství,” uvedl jeden z tvůrců tohoto fenoménu na blogu PlayStationu a pokračoval: “Vaše podpora je skutečně inspirativní a je důvodem, proč se každý den snažíme překonat hranice dosavadních her.” 

Kratos si pro sebe uzurpoval prodejní rekord skutečně suverénně. Před ním jej totiž držel Uncharted 4: Thief’s End, který se mezi hráče dostal v květnu roku 2016 a kterého se podařilo prodat 2,7 milionů kusů za prvních sedm dní prodejů od vydání. V loňském roce se pak slušně dařilo i hře Horizon Zero Dawn, které se v průběhu prvních dvou týdnů prodalo více než 2,6 milionů kusů. S Kratovým úspěchem se to však měřit nedá.

Při pohledu na tato skvělá čísla se tak nejspíš nemůžeme divit tomu, že tvůrci hry počítají s několika pokračováními. Pokud totiž dokáží udržet vysoce nastavenou laťku i u nich, mohou stvořit bez problému novodobý fenomén srovnatelný například se sérií Grand Theft Auto, Call of Duty či Assassin’s Creed. Nechme se však překvapit, jednoduché to totiž mít rozhodně nebudou.  

Zdroj: polygon