Zavřít reklamu

Gigabyte oznamuje nové NVMe M.2 SSD disky

Nové M.2 SSD disky od společnosti Gigabyte od $49,99.

24. 9. 2018     Zdroj

Gigabyte M.2 SSD

Společnost Gigabyte, která je známá především díky svým základním deskám a grafickým kartám, přidala novou řadu NVMe PCIe M.2 SSD disků do svého portfólia úložišť. Nová série přichází s rozdílnými variantami kapacit, ale disponuje taktéž technologií GIGABYTE Ultra Durable, čímž zajistí stabilní a maximálně efektivní výkonnost.

Počáteční prodej se spustí ve třech kapacitních variantách, 128 GB, 256 GB a za několik týdnů taktéž 512 GB. SSD disky využívají rozhraní PCIe x2 M.2 třetí generace. Tímto krokem se zajistí odstranění potřeby napájecích kabelů. NVMe architektura zajistí monstrózní rychlost čtení a zápisu ve srovnání oproti jednotkám SSD SATA.

Cílem společnosti Gigabyte je poskytnout uživatelům stabilní a výjimečný  výkon pro ukládání dat. Nové disky prošly několika úspěšnými testováními při různých pracovních zátěžích a na více základních deskách. Při samotném testování si tato řada prošla taktéž několika nezvyklými pokusy, jako jsou extrémní teplotní a tlakové zátěžové testy, ve všech obstála na výbornou.

Cena a dostupnost

Prodej 128 a 256GB modelů započne již brzy, a to za ceny $49,99 (±1 088 Kč) a $69,99 (±1 523 Kč). Model s kapacitou 256 GB bude dostupný o pár týdnů později. Všechny produkty jsou prodávány s tříletou zárukou.