Zavřít reklamu

Ghost of Tsushima je nejprodávanější exkluzivitou pro PlayStation 4

Exkluzivní Ghost of Tsushima láme všechny rekordy a řadí se na žebříček nejprodávanějších her této generace. Kolik prodaných kusů si vývojáři mohou připsat na konto?

28. 7. 2020     Zdroj

Po rozporuplném The Last of Us 2, na nějž fanoušci čekali dlouhých 7 let, se většina lidí k exkluzivnímu Ghost of Tsushima vyjadřovala spíše skepticky. A není se čemu divit, studio Sucker Punch se totiž zatím na žádné přelomové hře nepodílelo a panovaly tak oprávněné pochyby, zda bude závěrečné veledílo této generace stát vůbec za to. Jak se ale nakonec ukázalo, jedná se o nejúspěšnější PlayStation 4 exkluzivitu. Kromě nejvyššího uživatelského hodnocení na portálu Metacritic totiž mohou vývojáři slavit další úspěch, a to je 2.4 milionů prodaných kusů. V Japonsku je hra téměř k nedostání a ve zbytku světa se jedná o nejprodávanější exkluzivní titul pro PlayStation 4 za celou generaci.

Konec konců, jen v Japonsku se za tři dny prodalo přes 212 tisíc kusů a vzhledem k tomu, že hra vyšla před 10 dny překročila všechny dosavadní rekordy. Není tak nejmenších pochyb o tom, že se jedná o další velké vítězství pro Sony, napravení reputace a především vynikající závěr této generace. Nezbývá tak doufat, že PlayStation 5 posune laťku ještě o poznání výše a nabídne nejen propracovanější vizuální a grafickou stránku, ale i pozoruhodnější vyprávění příběhů. Uvidíme, zda se nové generace podaří překonat tu starou a nastolit úplně novou éru.