Zavřít reklamu

Geralt z Rivie to vídí černě aneb rekapitulace patche 2,0

Polští autoři udělali další vylepšení ke svému opusu magnumu. Součástí poslední verze 2,0 je hned několik novinek. První novinkou je výuka, kde se naučíte základní mechanismy, jak mutanta Geralta ovládat, a jak nejefektivněji ho využít, aby těm druhým přibyly vrásky na čele a moč v kalhotách. V tutoriálu budete zachraňovat jistého rytíře, který se dostal […]

8. 10. 2011    

Polští autoři udělali další vylepšení ke svému opusu magnumu. Součástí poslední verze 2,0 je hned několik novinek.

První novinkou je výuka, kde se naučíte základní mechanismy, jak mutanta Geralta ovládat, a jak nejefektivněji ho využít, aby těm druhým přibyly vrásky na čele a moč v kalhotách. V tutoriálu budete zachraňovat jistého rytíře, který se dostal do pěkné kaše.

Druhá štace nás zavede do arény. Tady bojujete takřka, dokud nepadnete. Můžete si vybrat po zabité vlně jednu ze tří odměn (např. meč, vesta, brousek) a body do stromu skillů. Pokud Vám bude horko v pozdější fázi tohoto survivelu, poslouží místní bojovníci. Sympatický trpaslík, nabušený rytíř a sličná magička. Ovšem za všechno se platí. O tom, že nebude nouze o zkrvavené meče a znamení Quen je jasné. Svým způsobem lze využít všechna znamení. Aard je velmi dobrý k vyhazování nepřátel do vzduchu když stojí pod srázem, nad kterým cirk stojí.

Poslední a nejzajímavější je tzv. „Temná“ obtížnost. Hráč je vtažen do hry na opravdu hardcore obtížnost. Velkým pozitivem je, že zde na rozdíl od „Šílené“ obtížnosti, se nemusíte bát o savy. Hru lze ukládat kdykoliv. Lákadlem jsou tři sety, mající černý skin a úžasné vlastnosti. Každý set i s meči musíte nalézt ve formě nákresu za těžké prachy. Pak ještě získat materiál (to taky není levná záležitost, a proto šmejdit, šmejdit a šmejdit!) a pak hurá ke kováři. Vtip je v tom, že pokud si nasadíte pouze meč, rapidně se sníží zdraví během chviličky a vy natáhnete brka. Zapomeňte tak na sety z Diabla, kde stačí mít na sobě jen část setu nebo jeden kus… buď vše, nebo nic. Nemusím snad vysvětlovat, že set z Flotsamu je nejjednodušší na vyhledání a užívání vzhledem k materiálu, který na něj spotřebujete.

Zaklínač přiskotačil se skvělými vylepšeními, co jednoznačně oživí hratelnost, a dost možná přiláká i nové zájemce o Sapkowského svět. Tvůrci momentálně pracují na verzi pro X-box 360 a nevylučují časem ani datadisk nebo rovnou třetí díl! Celou modifikaci si majitelé původní verze mohou z internetu stáhnout zcela zdarma, což je od autorů více než štědré.

Chystá se i další kompilace s prvním dílem (samozřejmě s vylepšeními, která na něm jsou), druhým pokračováním, které bude mít již tento přídavek k dispozici.

Vím, že není možná na místě dávat vyhodnocení jako u recenze, ale nemůžu zkrátka jinak. 🙂