Zavřít reklamu

G930 – Nejlepší bezdrátová sluchátka od Logitechu

Recenzujeme sluchátka G930 od firmy Logitech.

17. 2. 2014    

Dnes se podíváme na recenzi sluchátek G930, které nám půjčila společnost Logitech. Sluchátka jsou konstrukcí velice podobné sluchátkům G230, o kterých jsem již psal.

Zpracování

Sluchátka jsou náhlavní, s mikrofonem a jsou bezdrátová. S bezdrátovostí souvisí hned první věc, postrádal bych ovládání, které je klasicky na drátu od sluchátek. Protože chybí drát, tak je všechno důležité ovládání situováno na levé sluchátko. Tam se nacházejí 3 nastavitelná tlačítka, tlačítko na zapnutí/vypnutí mikrofonu, ovládání hlasitosti, samotné tlačítko na zapnutí/vypnutí sluchátek a také jedno speciální tlačítko na zapnutí funkce Dolby 7.1 – o tom si ale povíme později.

Mikrofón

Teď se už budeme bavit konkrétněji o mikrofonu sluchátek. Mikrofon je pevný, není tak ohebný, jak je zvyk u většiny sluchátek. Ovšem není to na škodu. Mikrofon sice není tak ohebný, ale nikdy mi to nevadilo. Směrování mikrofonu je decentnější, ale taky přesnější a trvalejší – často se mi stávalo u “měkčích“ mikrofonu, že když jsem do nich omylem dloubl, tak se mi to celé rozhodilo. Tohle se u těchto sluchátek nestane.

Co mi mírně, ani ne vadí, jako spíše chybí je možnost (resp. nemožnost) zasunutí, nebo odstranění mikrofonu. Když to ale vezmu z obecného hlediska, tak sluchátka jsou herní, takže nejsou dělány na venkovní použití. Trošku mě to ale mrzí, zvuk (o kterém si napíšeme později) je naprosto dokonalý a tak jsem omezený poslouchat jen v pohodlí domova.

Samotná kvalita mikrofon je perfektní, nešustí, hlas je bez vad, krásně čistý. I z větší dálky jde krásně slyšet. Mikrofon není předimenzovaný, má přesně takovou kvalitu, jakou by měl mít.

Materiály

Celkově jsou použité materiály defakto totožné jako zpracování sluchátek G230. Tělo sluchátek je děláno z pevného, ne moc ohebného plastu s matnou povrchovou úpravou. Ze stejného materiálu jsou dělány samotné sluchátka. Držáky samotných sluchátek jsou dělány, podle mě, ze stejného plastu, povrchová úprava je ale jiná – lesklá.

Opěrka hlavy je dělána z imitace kůže a je vycpaná materiálem s paměťovou funkcí. Opěrka se krásně hlavě přizpůsobí, skoro není cítit.

Tvar náušníků mají tyto sluchátka netradiční, mají lichoběžníkový profil, na rozdíl od klasického kruhového profilu. Materiály jsou stejné, které byly použity na opěrce hlavy – jak imitace kůže, tak paměťová pěna.

Zvuk

Hned po první zapnutí sluchátek jsem věděl, že mám možnost vyzkoušet si jedny z nejlepších sluchátek od Logitechu. Pouštěl jsem si několikero druhů hudby, od klasiky až po elektronickou hudbu. Zážitek to je úžasný. Zvuk je úplně čistý, nijak nešustí, neuvěřitelně ostrý. Sluchátka nejsou přebassovaná, hlasitost je dostačující. Z hlediska zvuku sluchátkům není co vytknout, naopak jsou naprosto perfektní.

Dolby Headphone 7.1

Podporu Dolby na sluchátkách vidím poprvé v životě, ze začátku jsem zjišťoval, o co pořádně jde, nakonec jsem byl nadšený. Dolby je profesionální firma, která se zabývá zvukem – jak hardwarem, tak softwarem a je celkem známá v kinematografii.

Jak to ale souvisí se sluchátky? Sluchátka mají perfektní možnost, zapnou si Dolby 7.1 prostorový zvuk. Výsledkem toho je něco neuvěřitelné. Sluchátka se přepnou na režim, kdy je zvuk super prostorový, přirovnal bych to k efektu kina, kdy výrazně lépe poznáte, z jakého místa zvuk přichází. Přesnost je dokonalá. Navíc se dá v softwaru od Logitechu nastavit z jaké strany a s jakou intenzitou mají zvuky přicházet.

Každý hráč stříleček toto rozhodně ocení!

Odhlučnění

Sluchátka G930 mají stejně jako sluchátka G230 skvělé odhlučnění, stejně tak je možnost sundat náušníky a ručně je umýt.

Bezdrátovost

Sluchátka jsou bezdrátová, sluchátka jsou k počítači připojeny přes USB přijímač. Celkem mě překvapilo, jak je přijímač velký, má rozměry takové, v dnešní době už mírně většího USB flash disku.

Dosah spojení je až neuvěřitelný. Čekal jsem, že dosah nebude nějak extra velký, tím větším překvapením pro mě bylo, že signál nepřerušilo ani několikero zdí.

Sluchátka nejsou na baterky, jsou nabíjecí. K nabíjení slouží drát, který je součástí balení. Celkem mě zamrzelo, jak dlouho se sluchátka nabíjejí a jaká je jejich výdrž. Na plné nabití vydrží sluchátka asi 13 hodin, to je celkem nic moc, hardcore hráč bude muset častěji nabíjet. Naštěstí se dá nabíjet při používání, takže když se vám ukáže, že máte málo baterie, zapojíte drát a pokračujete ve hře.

Celkově bych bezdrátovost dal jako výhodu ta volnost je dokonalá, sledování filmů z postele se zaplým Dolby 7.1, paráda. Problém ale je, kdy si na to zvyknete, to se pak cítíte trošku trapně, když truníte na záchodě se sluchátky.

Funkční tlačítka

Sluchátka mají tři funkční, nastavitelná tlačítka na levém sluchátku. Všechny se dají nastavit v softwaru, který je možné stáhnout na webu Logitechu. Libí se mi, že jsou tlačítka implicitně nastaveny – pravé posouvá písničky zpět, prostřední je play/pause a levé tlačítko posouvá na další písničku. Nicméně pokud se to někomu nelíbí, tak si může nastavit skoro jakoukoliv funkci.

Vychytávky

Sluchátka mají dvě super vychytávky – obě souvisí s mikrofonem. Moc se mi libí, že když vypnu mikrofon (pomocí tlačítka na levém sluchátku), tak se rozsvítí červená dioda na konci mikrofonu. Bylo by dokonalé, kdyby tato dioda reagovala i na SW nastavení – tedy na vypnutí mikrofonu přes programy typu TeamSpeak nebo Skype. Další vychytávka je, že když zvednu mikrofon o více než 45° tak se mikrofon vypne. Ideální na rychlou reakci, když vám do pokoje vletí divoká sestra. 😉

 

Celkové hodnocení

Ze sluchátek, jako takových, jsem doslov nadšen, osobně nevím, co bych jim vytknul. Materiály perfektní, zvuk dokonalý, mikrofon je dobrý. Strašně nerad dávám jako nevýhodu cenu produktu, podle mě to není ten správný parametr.

Klady

- kvalitní materiály
- tříletá záruka
- dokonalý zvuk
- podpora Dolby 7.1
- pěkný design

Zápory

- nelze zandat mikrofon

Hodnocení: 95%