Zavřít reklamu

G440 – tvrdá podložka od Logitechu

Recenzujeme podložku pod myš od společnosti Logitech.

20. 2. 2014    

G440 – Neobyčejně přesná herní podložka

 

Dnes vám přináším netradiční recenzi na podložku pod myš. Někteří hráči by si mohli myslet, že podložka je celkem zanedbatelná část herního vybavení hráče. Opak je pravdou. Rozdíl mezi obyčejnou a kvalitní podložkou je obrovský, tento rozdíl se ještě znásobí, když máte kvalitní herní myš.

Zpracování

Podložka je velice tuhá, nedá se ohnout, při větším tlaku by asi praskla. Podložka je dělaná za tří klíčových vrstev:

1)      Vrchní styková vrstva – ta je pevná ale hlavně má neuvěřitelné malé tření. Myš po ní vyloženě klouže. Stačilo opravdu malé nahnutí podložky a myš klouzala dolů. Přednost toho materiálu je především stejnorodý povrch po celé ploše podložky.

2)      Výplňová vrstva – pro nás nejméně zajímavá vrstva, zajištuje především stabilitu a trvanlivost podložky

3)      Spodní vrstva – Stejně jako vrchní vrstva je i spodní vrstva velice specifická. Celá vrstva je dělána z přírodní gumy, na rozdíl od vrchní vrstvy má guma obrovské tření, to zajistí, že se podložka nehne z místa, kde ji dáte.

 

 

  Technické parametry

Šířka: 340 mm
Hloubka: 280 mm
Tloušťka: 3 mm
Hmotnost: 229 g (přibližně)

Podložka je naprosto sladěná s technickými parametry snímačů myší G série. Já podložku zkoušel s myší G602. Samotná myš G602 měla minimální tření, zajištěné kvalitními kluznými plochami, v kombinaci s podložkou s velice nízkým třením podložky se vám dostane neobyčejně přesná kombinace.

Celkové hodnocení

Hned, když jsem podložku poprvé vyzkoušel, tak jsem věděl, že mám možnost vyzkoušet jednu z těch lepší podložek. WOW efekt se dostavil hnedka. Podložka je přesná, neklouže po stole, vypadá trvanlivě, je dostatečně velká, osobně nevím, co bych podložce vytknul. Nezbývá mi nic jiného než vzkázat inženýrům Logitechu, že odvedli sakra dobrou práci!

Stejně jako u myši G602 si nechám rezervu a myši dám “jen“ 95, každopádně jsem podložku zařadil do svého wishlistu.

Klady

- dostatečná velikost
- kvalitní materiály
- ideální synergie mezi podložkou a senzory G serie

Zápory

Hodnocení: 95%