Zavřít reklamu

Fruit Ninja o čem to celé je ?

Recenze určená pro fanoušky je tu !

10. 6. 2012    

Další hrou, kterou by jsme vám mohli doporučit na mobilní platformu je Fruit Ninja. Jedná se o velice prostou hru, kterou pochopí každý z vás rychlostí světla. Za touto hrou stojí hoši a holky ze studia Halfbrick krom několika různých verzí Fruit Ninjů vytvořili ještě hru zombie hru Age of Zombies. Jinak se vývojáři s ničím dalším nepředvedli, ale pravděpodobně dělají na nějakém novém titulu. Na výběr máte placenou či neplacenou verzí, ve kterých není tak markantní rozdíl, ačkoliv plná verze stojí necelých 24 Kč tak pokud vás hra zaujme, proč vývojáře krapet nepodpořit že ? Tak jdeme na to jablka, ananasy, kokosy, melouny, kiwi a jahody už čekají! Článek je určený spíše pro skalní fanoušky této hry.

A jde se masakrovat !

 

Prostý základ, žádný příběh, ale to není u mobilní hry vůbec žádný problém. Tady jde hlavně o to zabít někde nudné a zdlouhavé chvíle a tohle Fruit Ninja zvládá více než výborně. Hlavní podstatou hry je, že vám na displeji vyskakují různé druhy ovoce a vy je jednoduše za pomocí vaše prstu rozseknete. Postupně vám naskakují body a tak se navyšuje vaše best skóre. Postupem času vyhráváte aichevementy, nové blady či jiné pozadí.

Toto vše se rozděluje do tří módů a v každém krájíte, sekáte no a masakrujete. Hlavní z nich je Clasic, ten jako jediný není omezen žádným časem, ale za to vám nesmějí spadnout více než dva kusy ovoce, dobré je, že po dosažení každé stovky ve vašem hodnocení  se vám jeden tento přestupek smaže. Ovšem si říkáte jak někdo může pustit nějaké ovoce, stačí zběsile přejíždění prstem po obrazovce. Kdepak, mezi ovocem poletují i bomby a pakliže se pokusíte nějakou z nich rozseknout, hra okamžitě končí.

 

Pro někoho bude Arcade mode představovat zábavnější cestu hry. Je to totiž mnohem bláznivější. Během jedné minuty se vám přes obrazovku mihne spousta věcí a musíte se velmi rychle rozhodnout, co rozseknete. Dobré je že vám zde může padat ovoce a nikdo si nepřipisuje trestné body, ale bomby tu jsou také avšak v jiné podobě. Pakliže jedna z nich, díky vašemu nepřesnému seknutí exploduje, odečte se vám deset bodů. Krom toho se vám může zpomalit čas nebo vaše skóre je dvojnásobeno.

Posledním článkem hry je Zen Mode. Zde vám tvůrci udělili dokonce dvě minuty na vaše ovocná jatka. Tento mode patrně ocení méně nároční hráči, protože tady nemáte žádné bomby či nějaké další nástrahy, které by se vám snažili znepříjemnit hru. Jediné o co se musíte snažit je, aby jste udělali komba a critical zásahy a vaše skóre se tak rychleji navyšovalo. Ne, hru jsem si nespletl s Mortal Kombatem nebo Tekkenem, kombit můžete i zde a to ve všech třech módech.

 

Dále již není co dodat, Fruit Ninja předvedl, že v jednoduchosti je síla. Jedná se o velmi návykovou hru, kde budete rádi překonávat sami sebe nebo se můžete rovnou měřit ve světovém měřítku. Tuto hříčku vám vřele doporučujeme a uvidíme se v další recenzi.