Zavřít reklamu

Fortnite hrálo najednou přes 8 milionů hráčů

Fortnite stále dominuje hernímu sektoru. Žádná hra není tak hraná.

12. 11. 2018     Zdroj

Fortnite

Herní titul Fortnite nepřestává vyvolávat údiv. Ačkoliv by se u jakékoliv jiné hry začal postupně dostavovat efekt odlivu hráčů, tak tento titul to má přesně naopak. Zatímco jiní ztrácejí, tak v Epic Games mohou slavit všemi dostupnými prostředky. Co je důvodem k radosti nyní?

Fortnite je stále velmi hranou záležitostí

Ačkoliv se PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) opravdu snaží dohnat svého konkurenta, příliš se mu to nedaří. PUBG má běžný průměr zhruba 800 tisíc aktivních hráčů. V maximální hodnotě dokáže přilákat k obrazovkám až 3 miliony. Fortnite se nyní podařilo, že v jeden moment hru hrálo neuvěřitelných 8 milionů hráčů. Nejspíše za to může fakt, že hra byla nově spuštěna v Jižní Koreji.

Pro srovnání je pak uvedeno, že klient Steam používá najednou asi 5 milionů lidí. V maximálním využití je to pak 16 milionů, ale většina hráčů v tu chvíli nehraje žádnou hru a má pouze spuštěného klienta. Zkrátka a dobře je tu nový a dlouhodobý fenomén. Fortnite je daleko před veškerou konkurencí a nehodlá se nechat sesadit.

Fortnite má téměř jistotu, že jej z trůnu momentálně nemá kdo sesadit. Hra kraluje již několik týdnů a zřejmě se na tom v blízké době nic nezmění.