Zavřít reklamu

Final Fantasy VII nebude pouze remakem

Nomura: „Není třeba, aby zde byly 2 stejné hry“.

20. 6. 2015    

Na letošní E3 jsme byli svědky oznámení mnoha nových her. Jedním z největších překvapení bylo bez pochyb oznámení remaku Final Fantasy VII, z kterého má ještě dnes početná skupina lidí mokré sny. Po oznámení se ihned objevilo několik videí, které zaznamenávají reakce na toto oznámení, které jen potvrzují, jak moc milovanou hrou Final Fantasy VII vlastně je.

Samotný remake pak vzbuzuje otázky, zda se bude jednat pouze o remake či zda se bude hra v nějakých ohledech lišit. Na toto téma se nyní vyjádřil Tetsuya Nomura, který potvrdil, že se nebude jednat pouze o 1:1 remake, jenž pokládá za zbytečný.

„Jedná se o remake a samozřejmě, chceme hru tentokrát pojmout z trochu jiného  úhlu pohledu. Kdyby šlo pouze o vizuální upgrade, nebylo by mě třeba“.

Nomura se však odmítl vyjádřit, co všechno se bude měnit. Prozradil však, že změn se dozajista dočká bojový systém. Toto vyjádření fanoušky lehce znepokojuje a samozřejmě se bojí, že větší zásahy do příběhu, designu postav a dalších prvků mohou negativně ovlivnit celkový dojem z hry, který by se poté lišil od jejich nostalgických vzpomínek na jednu z nejoblíbenějších her svého mládí. A co vy? Preferovali byste pouze vizuální upgrade či vám změny a trochu jiný přístup nevadí?