Zavřít reklamu

Filmová série Resident Evil se dočká rebootu. Obsazení odhaleno

Filmová studia se předhánějí v tom, kdo hororovou sérii lépe zadaptuje.

7. 10. 2020     Zdroj

Produkční společnost Constantin Film započala práci na nové filmové adaptaci Resident Evilu. Kolem hororové série se to různými adaptacemi začíná jen hemžit. Po oznámení hraného a animovaného seriálu přichází na řadu reboot filmové série. Pět filmů pod režijním dohledem P.W. Andersona ovšem nebude pro tvůrci novinky velkou inspirací, chtějí se totiž vrátit ke kořenům toho, co z Resident Evilu původně udělalo fenomén, jakým je dnes.

Režisér Johannes Roberts řekl, že chce znovu vytvořit atmosféru prvních dvou dílů herní série. A tím nemyslí hrozivou zkušenost návštěvy kina plného lidí v době koronaviru, ale děsivou zkušenost, kterou zažil při jejich hraní. Ta pro něj znamená směs hororu a uzemněného příběhu malého amerického městečka na pokraji zániku.

Roberts zatím režíroval pouze ne moc dobře přijatá hororová béčka, tak uvidíme, jak se mu povede s legendární herní značkou. Ve filmu si v ikonických rolích zahrají Robbie Amell (Chris Redfield), Kaya Scodelario (Claire Redfield), Hannah John-Warren (Jill Valentine), Avan Jogia (Leon S. Kennedy), Tom Hopper (Albert Wesker) a Neal McDonough (William Birkin). Film zatím nemá oznámené datum premiéry.