Zavřít reklamu

FIFA 13 bude kopírovat reálné dění ve fotbalovém světě

Hra bude přinášet informace o zraněních, disciplinárních trestech, formě týmů a mediální spekulace přesně podle skutečnosti a hráči na ně budou moci reagovat.

14. 8. 2012    

Společnost Electronic Arts dnes oznámila, že její divize EA SPORTS vyvinula pro hru FIFA 13 novou funkci s názvem Hrací den (Match Day) v rámci sítě EA SPORTS Football Club. Přinese dosud nejpropracovanější a nejsmysluplnější propojení prostředí videohry a skutečného dění ve fotbalovém světě. Hra FIFA 13 a fotbalová sezóna tak budou kompletně svázány na úrovni předních lig světa. Hrací den EA SPORTS Football Club bude přinášet fotbalové novinky ze světa podle hlavních titulků v médiích a ve hře se budou v komentáři i v atmosféře zápasů reflektovat důležité události typu zranění hráčů, disciplinárních trestů, formy týmů či mediálních spekulací.

„Toto je velká technologická inovace, díky níž každý zápas plynule naváže na události v hlavních titulcích z fotbalového světa,“ říká David Rutter, výkonný producent projektu FIFA 13. „Ve sportovním světě je každý hrací den, bez ohledu o jakou soutěž jde, nejsledovanějším okamžikem. Mísí se v něm emoce, vášně a dramata sportovního dění z pohledu hráčů, expertů, trenérů i fanoušků. Tohle všechno chceme zachytit a vdechnout tomu ve hře život.“

V Hracím dni na síti EA SPORTS Football Club budou fanoušci moci sledovat dění ve fotbale či přímo ve svém oblíbeném klubu. Reálný rozpis zápasů s nadcházejícími duely jejich týmu v některé z předních světových lig jim umožní hrát přesně podle toho, jak se odvíjí aktuální sezóna. Forma hráčů – detailně sledovaná na obrazovkách správy týmu – se bude často měnit, takže u hráčů s dobrou, či chabou formou bude možné sledovat výkyvy podle reálných výkonů. Navíc tu jsou Zápasy týdne, výběr těch nejlepších duelů v daném týdnu, které si fotbaloví fandové mohou znovu zahrát.

Režim Hrací den EA SPORTS Football Club bude k dispozici ve verzích pro počítačový zábavní systém PlayStation 3, videoherní a zábavní systém Xbox 360 a PC. Bude obsažen i v demu FIFA 13 na všech třech platformách. Demo vyjde celosvětově 11. září 2012.

Divize EA SPORTS dnes také oznámila, že rozšířila oblíbený onlinový režim s novým názvem Sezóny, který bude zahrnovat kooperativní hodnocenou variantu hry 2 na 2, kde mohou přátelé společně bojovat v desetizápasové sezóně o postup do vyšší divize. Do každé divize přibyly mistrovské tituly a šampióni mohou získané trofeje vystavovat v nové vitríně.  Hráči mohou dávat dohromady perfektní soupisky a volit ideální taktiky pro vícero zápasů v sezóně, ukládat sestavy a použít je podle potřeby. Ještě lepší zábavu při hraní Sezón pak zajistí nový systém sestavování her.

Populární formát Sezóny se dočkal změny i v režimu FIFA Ultimate Team, kde byl vůbec poprvé doplněn o zápasy v rámci ligových ročníků či boje o postup a udržení. V režimu FIFA Ultimate Team mohou fanoušci získávat, kupovat, vyměňovat či dražit vyhlédnuté hráče s cílem vybudovat nejlepší tým z hvězd světového fotbalu. Vytvořit si a spravovat mohou hned několik mužstev najednou a vést je do různých soutěží on-line či turnajů pro jednoho hráče. Hraní režimu Ultimate Team je nyní snazší díky přepracovanému systému nabídek uspořádaných tak, aby si i méně zkušení hráči mohli vybrat za kapitána svého týmu Messiho, Karima Benzemu, Jakuba Błaszczykowského či Claudia Marchisia a vydat se na cestu za slávou.

FIFA 13 zachycuje drama a nevyzpytatelnost reálného fotbalu tak, že žádné dva zápasy nejsou stejné. Hra obsahuje několik revolučním herních inovací, které zásadním způsobem vylepšují umělou inteligenci hráčů, driblink, ovládání míče a souboje mezi hráči. Nechybí ani pestrá škála atraktivních onlinových režimů a dynamicky aktualizovaných služeb. Letošní ročník série FIFA je nejrozsáhlejší a nejpropracovanější v její historii. Navíc přebírá roli celosvětové fotbalové sociální sítě, jejímž prostřednictvím komunikují, soutěží a sdílejí zážitky miliony příznivců na celé planetě.

FIFA 13 vyjde v Česku a na Slovensku 28. září ve verzích pro počítačový zábavní systém PlayStation 3 s podporou pro systém PlayStation Move, videoherní a zábavní systém Xbox 360 se senzorem Kinect, přenosný zábavní systém PlayStation Vita, Wii, PC, počítačový zábavní systém PlayStation®2, Nintendo 3DS, systém PSP (PlayStation Portable) a později i pro Nintendo WiiU. Hra bude k dostání i v App Store pro iPhone, iPad, iPod touch, o něco později letos vyjde i ve verzi pro Android.