Zavřít reklamu

Farming Simulator se dočkal vlastní eSports ligy

Oprašte vidle a klíčky od traktorů, tohle bude jízda.

24. 1. 2019     Zdroj

Kdyby nám ještě před pár lety někdo tvrdil, že se zanedlouho bude dát hraním her uživit, asi bychom si klepali na čelo. V dnešní době je však obliba eSports, díky kterým se hrami bez problému uživíte, čím dál větší. Pokud si však myslíte, že musíte vynikat jen ve Fifě, NHL, Counter-Striku, Dotě či LoL, abyste mohli z hraní těžit peníze, jste na omylu. Na velmi slušné peníze si totiž můžete přijít i jako farmáři. 

Farming Simulator by se dal do jisté míry označit za kontroverzní hru. Zatímco jedni si simulaci farmaření užívají plnými doušky a o své farmy se svědomitě starají, druzí naopak hru odsuzují, jelikož v ní nevidí sebemenší smysl. První skupinu hráčů pak určitě potěší start nové esportové ligy Farming Simulatoru, který se bude odehrávat na turnajích po celé Evropě. Soutěžní model zatím není příliš známý, mělo by se však hrát 3v3, přičemž do ligy se zapojí deset týmů. Ti nejúspěšnější si pak mohou za farmaření odnést až 250 tisíc dolarů. 

Bude zajímavé sledovat, jaký zájem esportová liga ve Farming Simulatoru v Evropě a potažmo i po celém světě vyvolá. Pokud však zažije i tento typ hry úspěch, je více než pravděpodobné, že se začnou po celém světě rozjíždět další a další ligy ve hrách, ve kterých bychom to absolutně nečekali. Nechme se však překvapit.