Zavřít reklamu

Far Cry Primal – Preview

Pojďme se podívat na pravěké Far Cry Primal.

2. 1. 2016    

Tentokrát se UBISOFT rozhodl opustit exotické ostrovy a hornaté Himálaje a zamířil přímo do srdce pravěku, konkrétně mezolitu.

Takkar a jeho dovednosti

Hlavní postavou nového Far Cry Primal je zkušený lovec jménem Takkar. Jako jediný přežil ze svého domovského kmene, který nemilosrdně rozdrtil jiný nepřátelský kmen. Takkar se ocitne v údolí Oros, v němž je po roztátí ledovce mikroklima, díky němuž zde mohou žít mamuti a velcí predátoři.

Takkar jako zkušený lovec ovládá všechny prvky úprav a tvorby nových zbraní. V průběhu hry si tak může vytvořit plynové bomby, primitivní luk, pasti na velká zvířata nebo palici, na kterou pro větší jistotu přidělá opracovaný kámen. Zbraně se totiž výrazně změnily, už se ve hře nebudou nacházet pistole nebo samopaly, ale přijdeme do styku s primitivními nástroji a zbraněmi.

101952_iOZlS

Mezi jeho další a velice důležitou schopnost patří ochočení všech dvanácti divokých zvířat, což je oproti předchozím dílům příjemná změna. Zvíře tak může použít buď jako dopravní prostředek nebo jako ochotného pomocníka, který je ochoten se bez váhání vrhnout do davu nepřátel a upoutat tak na sebe pozornost. Důležitá je sova, která ve hře nahrazuje známé věže, které odkrývají mapu.

Stejně tak jako v předchozích dílech, umí hlavní postava vytvářet různé nástroje, zbraně a doplňky z kostí a kůže zabitých zvířat. Je celkem jasné, že tato dovednost bude zvláště v tomto díle, vzhledem k jeho časovému zasazení, převažovat. Samozřejmě nemůže chybět ani sběr různých bobulí a plodin, které se pak dají využít pro výrobu všelijakých léků nebo časově omezených vylepšení.

slideshow_fankit_223758

Je tu jakási podobnost

Obsazování táborů a nepřátelských základen je typické snad pro všechny předchozí díly Far Cry. Primal není tímto nijak odlišné, a proto i zde má hráč za úkol obsazovat nepřátelské základny cizích kmenů. Díky rozmanitosti přírody může Takkar u obsazování různě taktizovat a využívat jak své zvířecí společníky, tak nástrahy kruté přírody.

Neobvyklou novinkou je jazyk, kterým se budou postavy dorozumívat. Bylo by hodně zvláštní, kdyby člověk z doby kamenné uměl mluvit plynulou angličtinou. Očekávejte tedy jen gesta, různé mimiky nebo huhlání. Nebojte se, vše bude doplněno titulky, kterým budou všichni rozumět.

Brutalita a krutí nepřátelé

Hra se netají ani tím, že nedávno obdržela hodnocení „M“. Není ani divu, že hra je pouze pro dospělé, jelikož hra drsnými, možná až brutálními prvky vážně nešetří. Vezme-li si kupříkladu napíchaná těla na bodcích, jezírka krve, nahá těla nebo těla v různém stádiu rozkladu. Opravdu se tu není čemu divit, hra se odehrává v době, kdy neexistovaly žádné zákony a vše se řídilo pouze podle potravní pyramidy.

Tvůrci hry slibují i inteligentnější nepřátele, kteří už nebudou působit jako tupé loutky. Nicméně, nesmíme zapomenout, že kromě lidí z cizích kmenů se budeme muset potýkat i s dravými šelmami. Největším chytákem, který nám tvůrci slibují je lovení mamuta, tak i jeho ochočení.

Mammoth_Hunt_GOLD_1080p_221522

Za sebe mohu říct, že Primal nevypadá tak jako předešlý díl Far Cry 4, který působí, jako by vyšel z kopíráku, ovšem pouze se změněným prostředím, příběhem a postavami. FC Primal přináší příjemnou změnu, na kterou se již teď spousta hráčů těší. Hra bude k dispozici 23. února pro konzole PS4 a Xbox One. Na PC verzi si hráči musí nějaký ten pátek počkat, a to do 1. března 2016.