Zavřít reklamu

Exkluzivita Days Gone pro PS4 se odkládá z taktických důvodů

Titul Days Gone se dočká posunu o dva měsíce.

19. 10. 2018     Zdroj

Days Gone

PlayStation nám na příští rok slibuje velkou a zajímavou exkluzivitu Days Gone. O co půjde? O akci v otevřeném světě, kdy se hlavní hrdina musí potýkat s následky civilizační katastrofy, kdy se většina lidí proměnila v odporná monstra, která jsou nazývána Freakers. Mohli jsme se na ni těšit již v koncem února, ale Sony nakonec titul posouvá.

Days Gone se vyhne tvrdé konkurenci

Z původního 22. února je tak rázem 26. duben. Toto odložení však není problémem vývoje. Ostatně autoři upozorňovali na to, že již dávno je hra hratelná od začátku do konce a nyní se jen ladí detaily. Na vině je zcela jistě fakt, že se sešli rovnou čtyři velké tituly na jedno datum. Kromě Days Gone má vyjít ve stejný den Metro Exodus, Crackdown 3 a Anthem. Je tedy logické, že Sony ustoupila stranou, aby zajistila své exkluzivitě dobré prodeje.

Očekáváme, že podobné rozhodnutí udělají i další studia, respektive pak vydavatelé. Není příliš dobré, když jdou silné tituly přímo proti sobě. Příkladem budiž letošní Shadow of the Tomb Raider, který šel do přímého boje se Spider-Manem.

Days Gone tak nově vyjde 26. dubna 2019. Zatím nebylo potvrzeno, zda se dočkáme českých titulků, ale Sony se v poslední době daří své tituly počešťovat. Oznámení je tak možná jen otázkou formality.