Zavřít reklamu

Esportový hit Valorant vychází dříve. Dočkáme se již na začátku června

Valorant má velice úspěšné uzavřené testování. A to i díky netradičnímu způsobu, jak se k pozvánce dalo dostat. Hráči museli sledovat streamery, kteří měli přístup do hry a čím více je sledovali, tím byla větší šance, že obdrží pozvánku. Výsledkem například bylo, že první den na Twitchi hru sledovaly dva miliony osob. Nyní Riot Games oznámil, […]

22. 5. 2020     Zdroj

valorant

Valorant má velice úspěšné uzavřené testování. A to i díky netradičnímu způsobu, jak se k pozvánce dalo dostat. Hráči museli sledovat streamery, kteří měli přístup do hry a čím více je sledovali, tím byla větší šance, že obdrží pozvánku. Výsledkem například bylo, že první den na Twitchi hru sledovaly dva miliony osob. Nyní Riot Games oznámil, že hra se bude spouštět předčasně. Betaverze končí 28. května a samotná hra pak vychází již 2. června.

Mezi 28. květnem a datem vydání proběhne reset účtů, takže každý začne s čistým štítem. Při vydání hry se také hráči můžou těšit na nový režim, nového hrdinu a novou mapu. Riot Games také přidávají nové servery v Atlantě, Dallasu, Londýně, Madridu a Varšavě, aby se tak snížila latence, která je u esportu hodně důležitá.

Na videu výše můžete vidět rozhovor o vydání hry, ve kterém se společnost také vyjádřila ke kontroverznímu systému proti cheaterům s názvem Vanguard. Ten je kritizován za to, že instaluje ovladače, které jsou přímo v jádru operačního systému. Cílem je samozřejmě zabránit podvodníkům v používání cheatů, nicméně Vanguard způsobil problémy i v mnoha zcela nesouvisejících programech nebo hrách. Navíc Vanguard běží na pozadí i v případě, že vůbec Valorant nehrajete. Riot si je také vědom problému s toxicitou a trollením hráčů.

I přes tyto problémy to však vypadá, že bude Valorant novým onlinem hitem, který čerpá věci z Counter Striku a Overwatche. Po vydání bude hra k dispozici zdarma přes klienta společnosti Riot, přes který funguje i třeba League of Legends.