Zavřít reklamu

Epic hlásí další obří úlovek pro svůj Epic Store

Blíží se smrt legendárního Steamu?

29. 1. 2019     Zdroj

Kdyby nám někdo před pár měsíci řekl, že se již brzy objeví velká konkurence legendárního Steamu, která mu bude dokonce přetahovat ty nejočekávanější hry, asi bychom jej nazvali bláznem. Nedávný vznik Epic Storu, za kterým stojí studio Epic, by nás však donutil k omluvě. Obchod otců fenomenálního Fortnite totiž pro Steam velkou konkurenci rozhodně představuje, o čemž nás znovu a znovu přesvědčuje. 

Je tomu sice jen pár dní, co se Epicu podařila Steamu vyfouknout chystaná hra The Division, a studio už hlásí další skvělý úlovek. Díky navázání spolupráce s Deep Silver totiž do Epic Storu dorazí i Metro Exodus a to i přesto, že byla již hra dostupná na Steamu pro předobjednání. 

Pokud se ptáte, proč se vývojáři rozhodli přejít od Valve k Epicu, odpověď je naprosto jednoduchá – lepší podmínky. Podle slov vývojářů Metra jsou totiž podmínky, které nastavil Epic, skutečně parádní a převyšují prakticky vše, co je nyní na trhu standardní. Díky tomu tak mohou vývojáři daleko více řešit svoji hru než se zaobírat dohodami s provozovateli obchodu a jejich požadavky.

 

Uvidíme, jak se bude Epic Storu dařit i nadále a zda se do něj podaří provozovateli získat další věhlasné tituly. Pokud však nový obchod ještě více posílí, bude to pro Steam velká rána, kterou se bude zcela jistě snažit jakkoliv zalátat. Ve výsledku bychom se tak mohli dočkat zajímavých změn a novinek i u něj.