Zavřít reklamu

Elite Dangerous: Odyssey konečně přináší pohyb po vlastních nohou. Dojde i na FPS souboje

Po šesti letech od vydání Elite: Dangerous se hráči konečně dočkají virtuálních nohou.

5. 6. 2020     Zdroj

elite dangerous odyssey

Vývojáři z Frontier Developments oznámili druhý datadisk do vesmírného simulátoru Elite Dangerous. Nazývá se Odyssey a přináší řadu novinek, na které fanoušci čekali dlouhé roky. Hráči se již konečně budou moct postavit na vlastní nohy. Doposud se totiž Elite Dangerous odehrávalo pouze ve vesmírných lodích nebo ve vozidlech. Díky implementaci nohou se z hry stává i FPS střílečka, podobně jako to plánuje konkurence u Star Citizen.

Vydání tohoto datadisku je plánováno na začátek roku 2021. A to na všechny tři platformy, kde je dostupná hra Elite Dangerous. Tedy PC, Xbox One a PlayStation 4. Kromě podpory nohou se máme dočkat i řady jiných novinek. Samotné planety mají být mnohem detailnější a konečně se dočkáme i přistávání na planetách s atmosférou, což je opět něco, na co čekali hráči dlouhou dobu. Neočekávejte však, že ihned od začátku budou dostupné planety se zelení a velkými vodními plochami. Většina planet, na kterých můžou hráči přistát, tak bude stále připomínat spíše povrch Marsu. Spekuluje se o tom, že terraformovaných planet se dočkáme v následujícím datadisku.

V Odyssey se hráči můžou těšit i na plno nových úkolů, které budou zaměřeny hlavně na FPS souboje. Podobně jako v jiných částech hry, i zde budou mít hráči zcela volnou ruku. Úkoly půjdou například plnit stealth způsobem, kdy se potají dostanete k cíli, anebo můžete hrát taky způsobem, že vystřílíte celou základnu.