Zavřít reklamu

EA se v uplynulém čtvrtletí dařilo

Jak to vidí EA?

31. 7. 2019     Zdroj

EA

EA je bezesporu jednou z nejzajímavějších herních společností posledních několika let. Asi se tak nebudete divit, že se jí finančně velmi daří, což ostatně potvrdila i nyní oznámením finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí. V tom dokázala vygenerovat 1,2 miliardy dolarů, což je o velmi slušných 100 milionů dolarů více než dokázala ve stejném období před rokem. Co se pak týče čistého zisku, společnost se dostala na 415 milionů dolarů. A v budoucnu bude ještě líp. 

V rámci finančních výsledků se EA rozpovídalo o předplatném her a též jejich streamování. Co se týče předplatného, u něj čeká společnost velký nárůst obliby, jelikož se dá obecně říci, že předplatná všeho druhu se těší ve světě velké popularitě. Vzpomeňme třeba na Spotify či Apple Music ze světa hudby či Netflix nebo HBO GO ze světa filmů. Právě tato předplatná de facto přiměly miliony uživatelů více sledovat filmy a poslouchat hudbu, jelikož jsou tyto “produkty” díky nim dostupnější. A právě stejné scénář očekává EA i u her. 

Na lepší dostupnosti by se mělo podílet i streamování, které se dá s trochou nadsázky označit za další level předplatného. Díky němu by se totiž měla dostupnost her výrazně zlepšit a co víc – uživatelé by měli mít možnost otestovat za příznivou cenu obrovské množství různorodých titulů, což by mohlo pomoci v jakési “herní gramotnosti”. Vše je sice zatím hudbou budoucnosti, ale EA věří, že se tato předpověď vyplní a proto investuje do technologií, díky kterým bude stát na pomyslné startovní čáře jako první či minimálně v popředí.