Zavřít reklamu

EA – E3 konference

Shrnutí E3 konference, kterou pořádala společnost EA.

20. 6. 2015    

EA mělo poslední dva roky zásadní problém. Nedokázalo svými tituly přinést příliš pochvalné reakce a velká očekávání. Zejména minulá E3 pro ně byla velmi žalostnou, kdy došlo pouze na oznámení určitých konceptů a tím to celé haslo. Letos EA slíbilo velkou show s mnoha novými hrami, a tak se také stalo.

Mass Effect: Andromeda

Letos to bylo rychlé a svižné, bez delších prostojů, snad s výjimkou sportů. EA začala konferenci velmi očekávaným Mass Effect 4. Ten nakonec neponese v názvu číslovku, ale půjde o regulérní pokračování ságy. Avšak bude se odehrávat v jiné galaxii a jiné době. Hra se bude jmenovat Mass Effect: Andromeda.

Mass Effect: Andromeda je v plánu na konec roku 2016.

Star Wars The Old Republic Knights of the Fallen Empire

Dalším titulem, respektive přídavkem od EA je rozšíření do Star Wars The Old Republic. Toto rozšíření vyjde ještě letos, a to 27. října 2015. Název přídavku je Star Wars The Old Republic Knights of the Fallen Empire.

Unravel

Nejzajímavějším titulem EA konference se stala nenápadná hopsačka s názvem Unravel. Tato záležitost potěší nejednoho fanouška indie her. Ačkoliv byl rozpočet asi vyšší než v případě indie her, Unravel se jim dost podobá a zejména přináší značnou dávku originality.

Unravel zatím nemá datum vydání, ale počítá se s ním na rok 2016.

Need for Speed

Následně došlo k velmi očekávanému odhalení nového NFS. Nové Need for Speed si klade na hruď velkou odpovědnost, neboť má jít o komplexní restart celé značky. Má kombinovat vše z nejlepších dílů. Tedy Most Wanted (2005), Underground (2003) a Underground 2 (2004). Příběh má přinést zajímavou zápletku a odehrávat se má ve Ventura Bay.

Need for Speed vyjde 5. listopadu 2015.

Plants vs. Zombies Garden Warfare 2

Plants vs. Zombies Garden Warfare 2 bylo oznámeno na konferenci Microsoftu a na EA se předvedlo ve větší parádě. Hra nabídne multiplayer až pro 24 hráčů. Dokonce i splitscreen na jedné konzoli. Počítá se s uvedením na PC, PS4 a Xbox One.

Plants vs. Zombies Garden Warfare 2 vyjde na jaře 2016.

Sporty kam se podíváš

EA samozřejmě ani letos nezapomnělo na své sporty. Ukázky proběhly z Madden NFL 16, NHL 16, NBA LIVE 16 a také nové PGA TOUR. Nechyběla ani FIFA 16, ta umožnila aby se na pódiu ukázal i Pelé. Nově FIFA 16 přinese lepší fyziku a také ženské týmy.

EA se rozhodlo podpořit i mobilní divizi, a to hrami Minions Paradise a Star Wars Galaxy Heroes. Minions Paradise má být menší budovatelskou hrou na malém ostrově ve velmi pěkné grafice.

Mirror’s Edge: Catalyst

Nechybělo ani slibované Mirror’s Edge: Catalyst. Hra bude nabízet otevřené velké město. Hra nebude disponovat jednotlivými levely či kapitolami. Nabídne vám větší volnost.

Mirror’s Edge: Catalyst vyjde v únoru 2016 pro PC, PS4 a Xbox One.

Star Wars: Battlefront

Na závěr si EA nechalo Star Wars: Battlefront, který si v mnohém nezadá s Battlefieldem. Na hratelnosti Battlefieldu je Battlefront postaven a ostatně i na stejném enginu. Jak hra napovídá dočkáme se spousty populárních Star Wars jednotek a také lokací. Za světlou a temnou stranu také po jednom z hrdinů, a to Luke Skywalker a Darth Vader.

Star Wars: Battlefront vyjde 20. listopadu pro PC, PS4 a Xbox One.

Shrnutí EA konference

Jaká tedy byla konference EA? Inu velmi podařená. Zejména Unravel v nás zanechal dojem, že EA se konečně pustila i do neznámých vod. Teď už jen počkat, zda budou jednotlivé tituly tak kvalitní, jak na první pohled vypadají.