Zavřít reklamu

EA a Visceral Games oznámily start otevřeného betatestu hry Battlefield Hardline na 3. února

Vrhněte se do akce v režimu pro více hráčů úplně nového střihu – Battlefield vstupuje na pole žánru souboje zákona se zločinem, kde je důležitá rychlost a strategické myšlení

30. 1. 2015    

Studio Visceral Games společnosti Electronic Arts oznámilo, že od 3. do 8. února proběhne otevřený betatest režimu pro více hráčů jeho nového titulu Battlefield Hardline, který je dalším dílem úspěšné série Battlefield. Betatest bude přístupný všem hráčům na celém světě na plaformách PC (prostřednictvím služby Origin™), PlayStation®4, PlayStation®3, Xbox One® a Xbox 360®. EA a Visceral dnes také vydaly nové video, ve kterém se hráči mohou detailně seznámit s tím, proč herní inovace v kombinaci s prvky příběhu, rychlosti a strategie řadí Battlefield Hardline na pozici nejkomplexnější střílečky z vlastního pohledu v roce 2015. Se všemi novinkami v Battlefieldu Harline se můžete seznámit na www.battlefield.com.

 „Pro náš tým není nic důležitějšího než vztah s hráčskou komunitou. Její zápal je pro nás velkou motivací a ohlasy hráčů nám jednoznačně pomáhají Hardline vylepšovat,“ prohlásil Steve Papoutis, generální manažer studia Visceral Games a výkonný producent projektu Battlefield Hardline. „Chceme, aby si lidé příští týden zahráli betu na maximum a důvěřovali nám v tom, že pokud nám budou nadále posílat své připomínky, budeme my na oplátku schopni hru parádně vyladit.“

Battlefield Hardline vychází ze základních prvků režimu pro více hráčů, který je nejtypičtějším znakem celé série. Tradiční důraz na týmovou spolupráci a strategické myšlení se však teď rozrůstá i o dimenzi rychlosti, a Hardline je proto doslova nejrychlejší ze všech her série Battlefield. Otevřený betatest bude obsahovat tři různé mapy a režimy, v nichž fikce boje policistů proti narušitelům zákona vynikne nejvíce. Novinkový režim Krádež vozidel přináší na bojiště dramatické honičky, které jsou výsledkem snahy zločinců ukrást vybraná auta na seznamu, zatímco policie se jim v tom snaží zabránit a získat je zpět. Pro tento režim jsou určeny mapy Centrum a Písečná bouře a úspěch v něm bude záležet hlavně na schopnosti týmové spolupráce a řidičském uměním. Na mapě Písečná bouře se budou odehrávat masivní bitvy až 64 hráčů* v režimu Obsazení, který je zřejmě nejznámějším v celé sérii Battlefield. A konečně se v betatestu představí i další nový režim hry Battlefield Hardline s názvem Loupež. Na mapě Banka bude úkolem zločinců proniknout do bankovního sejfu a dostat se s kořistí bezpečně na určené místo, aby získali potřebné body, zatímco týmy policistů se je budou snažit za každou cenu zastavit.

Betatest rovněž umožní přístup ke kompletní nabídce prostředků k postupu v režimu více hráčů, které zahrnují úplně nové zbraně, dopravní prostředky, technické vychytávky a vybavení. Hráči si musí na bojišti osvojit nové strategické postupy jako například rychlé způsoby úniku pomocí kladky na laně nebo silného auta, možnosti přístupu na různá místa s použitím lezeckého háku nebo neletální způsoby eliminace protivníka prostřednictvím zadržení, výslechu či paralyzéru. Kromě toho betatest nabídne i první ukázku dalšího herního režimu Hacker. Jeho podstatou je sledování aktivit protivníka na bojišti. Jeden hráč na každé straně má možnost například převzít ilegálně kontrolu nad bezpečnostními kamerami, vyhledávat pozice nepřítele a označovat oblasti, které by jeho tým měl bránit, nebo se pokusit dobýt. Režim Hacker bude hratelný v betatestu na všech mapách.

Battlefield Hardline se samozřejmě neobejde ani bez úchvatných a unikátních možností destrukce prostředí, což je další typický prvek série Battlefield. Centra Los Angeles a Miami zachvácená chaotickými boji v ulicích jsou pro její demonstraci ideálními místy. Na bázi technologie herního enginu Frostbite 3 nabídne Battlefield Hardline také kampaň pro jednoho hráče ve stylu televizních seriálů, v níž budou hráči sledovat příběh odplaty miamského detektiva Nicka Mendozy. Atraktivitu režimu pak podtrhne skvělé obsazení podpořené talentovaným tvůrčím týmem, kde najdeme jména jako Alexandra Daddariová ze seriálu True Detective, Wendy Calhounová, autora scénáře seriálu Justified nebo Benito Martinez z dramatu The Shield.

Battlefield Hardline vyjde v Česku a na Slovensku ve verzích pro PC (na Originu), PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One a Xbox 360.

* Režim Obsazení může hrát až 64 hráčů na platformách Xbox One, PS4 a PC. Na platformách PS3 a Xbox 360 bude mít tento režim limit 24 hráčů.