Zavřít reklamu

E3 2012 Ubisoft Press Conference

Konference Ubisoftu byla jednou z nejlepších a nejnabitějších konferencí na letošní E3.

6. 6. 2012    

Letošní konference Ubisoftu proběhla se vší parádou, ostatně jak je zvykem. Opět jsme mohli shlédnout výborně připravenou konferenci, kterou nás provázeli Aisha Tyler a hvězda Youtube Toby Turner alias Tobuscus. Co vše Ubisoft nabídl? Bylo toho opravdu hodně, něco bylo očekáváno, něco udeřilo a ohromilo jako blesk z čistého nebe, kupříkladu Watch Dogs. Ale nepředbíhejme a pojďme na to popořadě.

Začínáme stylově a to v podobě krásně vypadajících slečen, prezentujících novou hru od Ubisoftu pro Wii U. Když ještě nadhodím, že talent slečnám nechybí a že se ani na chvilku nezastavili, jsme doma a už nejspíš víme, o čem tady mluvím. Řeč je o pokračování taneční hry Just Dance, tentokrát je to díl čtvrtý, který osobně představil i raper Flo Rida.

Je vidět, že Ubisoft má s Wii U velké plány

Již jsem zmínil Wii U. Ano, právě okolo tohoto nového zařízení od Nintenda, kterého se dočkáme na podzim, se celá prezentace Ubisoftu točí a má tedy za úkol ukázat sílu a potenciál, který v sobě Wii U skrývá. K příležitosti prezentace byl také k ukázce nový Pro Controller (článek zde). Ubisoft představil herní plán, který zahrnuje 8 her pro Wii U, mezi něž patří Rabbids Land, Assassin’s Creed 3, ZombiU, Rayman Legends, Just Dance 4, The Avengers Battle for Earth, ale i novinky jako Sports Connection nebo Yourshape: Fitness Evolved 2013, která slouží k zaznamenávání výsledků při cvičení a sportu, a k následnému sdílení svých rekordů s ostatními nebo také nabízí možnost přijímat nebo pořádat výzvy.

          

Šílenstvím zavánějící atmosféra

Pokračujeme naším výletem Ubi oázou a na scénu přichází producent Dan Hay, kterého jistě všichni znáte a již větříte, co bude následovat. Následovat bude koňská dávka šílenství, kříženého s akcí. Samozřejmě mluvím o Far Cry 3, po krátkém představení se po hlavě pouštíme do gameplaye, kde se objevujeme v povstaleckém táboře ve společnosti krásné obnažené společnice a po krátké erotické scéně (kterou si Ubisoft rozhodně získal mladší generace) začínáme burcovat tábor proti Vaasovi. Následuje skok a ocitáme se v jungli, ze které se rychle dostáváme skokem do oceánu. Po nedlouhé chvíli tasí Jason nůž a zbavuje se jednoho z Vaasovích mužů, pomocí luku se poté zbaví i ostatních a postup může pokračovat. Rozhodnut pomstít se Vaasovi vniká Jason do domu, kde je na něj naléčena léčka, po potyčce se však relativně ocitá v bezpečí, všichni strážci jsou totiž mrtví, i když tak trochu za pomoci pár tygříků. Nic nestojí v cestě, pomsta je blízko a tak se Jason pouští do sídla Vaase, kde ho však Vaas překvapuje a zapichuje mu do ramene injekci. Hned na to se kácíme na zem a začíná představení, které se dá přirovnat ke spolknutí LSD. Po chvíli velmi matoucího snu nastává tma, gameplay končí. Následuje vybraný dotaz diváka, což je v podání E3 něco úplně nového. Dotaz se týkal možnosti pohybu na ostrově ve Far Cry 3, odpověď zní: obrovské množství pohybu. Pláže, jungle, Far Cry 3 nabízí velkou škálu prozkoumatelného prostředí, které je mistrovsky zpracované.

> Far Cry 3 E3 2012 Gameplay


Dobrá, šílenství, to je dobrá věc, někdy však rambo styl nestačí. Někdy je zapotřebí špičkového výcviku, supermoderní techniky a hlavně tichého postupu a právě to se vám dostane v novém Splinter Cellu s podtitulem Blacklist. Ano, Sam Fisher se vrací v nové hře a rozhodně nezůstává pozadu s ostatními hrami z konference. Opět téměř okamžitě skáčeme do traileru, který vypadá naprosto špičkově. Sam sám vniká do budovy a za podpory Čiperů úspěšně osvobozuje rukojmí a následní i s ním mizí. Co ovšem na konferenci Ubisoftu chybělo, byl gameplay ze hry, kterého jsme se však dočkali na konferenci Microsoftu, což je pochopitelné. Proč? Microsoft chtěl ukázat sílu Kinectu ve Splinter Cellu, dočkáme se tak ovládání hlasem, ale nechme Microsoft stranou a podívejme se na gameplay video.

> Splinter Cell Blacklist E3 2012 Gameplay

          


Nastává menší pauzička. Po DC Universe (které však z dílen Ubisoftu není) přichází další superhrdinská hra s názvem The Avengers: Battle for Earth, ve kterém se budeme moct postavit na obě strany barikády. Budeme mít možnost hrát za Spidermana, Kapitána Ameriku a za další superhrdiny. Pokud nebereme v potaz trailer, který byl na E3 zveřejněn, moc se toho o Avengers neví. Data vydání jsme se nedočkali, potvrzené jsou pouze platformy a to Xbox 360 (vyžadován Kinect) a Wii U. Na mě osobně působí The Avengers Battle for Earth tím dojmem, že Ubisoft ho na konferenci zařadil právě z důvodu, aby si diváci mohli udělat pauzu, uvařit si kafe nebo si rychle projet Facebook. Každopádně na filmovém plátně Avengers jasně září, uvidíme, jak si povedou na herní scéně.

Pokračujeme konferencí a prokousáváme se k prvnímu očekávanému titulu večera (no, vlastně už rána), který nám přichází představit Michael Micholic a o kterém se hovoří v Legendách. Řeč je samozřejmě o novém dobrodružství Raymana, který vyjde právě s podtitulem Legends. Oproti minulému roku, kdy se Ubisoft snažil ukázat různorodá prostředí z Raymana Origins a skákal z jednoho do druhého, zde se dočkáváme proběhnutí pouze malé řady prostředí, což ovšem není na škodu, i v katakombách hradu se dá totiž na co dívat. Novinkou v Raymanovském universu je zbrusu nová postava, malý zelený mouchožabák Murfi. Přidání nové postavy samozřejmě znamená zvýšení počtu možných hráčů v kooperaci, v tomto případě roste ze čtyř na pět, což je určitě jen dobře, hru to osvěží a budeme si ji moct užívat s více přáteli najednou. A opět je v hlavní roli Wii U, které vše předvádí. Pomocí Touchpadu na konzoli se hra ovládá pohodlně a bezproblémově, alespoň chlapíkovi na gameplay videu to rozhodně problém nedělá. A po technické stránce? Hra je krásně svižná, opět nás čeká vynikající a mírně střelený soundtrack a na rozplývání se nad grafikou mi nevystačí papír.

> Rayman Legends E3 2012 Gameplay naleznete zde

          


Už jsem to říkal, ale zde se opravdu člověk musí alespoň jednou zopakovat. Ubisoft si s novou konzolí opravdu hraje a ukazuje lidem její možnosti a výhody. A protože je Wii U velmi očekávaným hitem, Ubisoft se rozhodl pro jednu exkluzivitku v podobě survival hororu s názvem ZombiU. Co je na ní zajímavého je to, že podle tvůrců technicky vzato nemůžete zemřít. Samozřejmě, zombie vás může skolit, v tom případě se však dostáváte do kůže dalšího přeživšího a řežba může pokračovat. Bohužel zatím nebyl uveden gameplay, dočkali jsme se však alespoň traileru, který vypadá slibně. Datum vydání je zatím záhadou.

> ZombiU E3 2012 Trailer naleznete zde


Pomaloučku ale jistě se blíží nejdůležitější okamžiky této konference. Ano, ten okamžik konečně přichází, na scénu přichází zástupci Montrealské pobočky Ubisoftu, jejíž část se podílí na vývoji jedné z nejúspěšnějších herních sérií současnosti. Mluvím samozřejmě o Assassin’s Creed. A začínáme hned boomem, přemisťujeme se k pobřeží jednoho z amerických států a stáváme se svědky bitvy mezi kolonisty a obyvateli Ameriky, z níž se obránci postupně stahují, ne však všichni. Jeden muž se smrti zřejmě nebojí, rychlostí blesku se vyhoupává na koně a tryskem míří k nepřátelské linii, cestou uskakuje a schovává se před palbou. Obránci se obrňují novou vrstvou odvahy, kterou jim neznámý hrdina dodal a pouští se do palebné podpory, zatím co muž v kápi již přeskakuje linii a ocitá se přímo v centru armády nepřítele, kde začíná řádit svým tomahawkem a dýkou. Na okamžik se ocitá v prostoru a hledí si navzájem do očí s britským generálem. S mrštností šelmy se vrhá na dalšího nepřítele, zapírá se o něj nohou, odráží se a skáče. Rychleji, než stihne oko mrknout, vytahuje z toulce luk, natahuje tětivu, pouští a poté už jde slyšet pouze bitevní vřava a pronikavé zasvištění šípu. Cíl zasáhl, generál se kácí k zemi a zpoza uniformy mu vyklouzává stříbrný kříž, který značí jeho oddanost bratrstvu templářů.

Assassin’s Creed 3 je jednoduše ohromující zážitek

Po následujícím obrovském aplausu na pódium přichází producent Francois Pelland a v krátkosti všechny seznámí z novou hrou, s tím, jak je Assassin’s Creed od odhalování a objevování a že v novém díle bude tento prvek ještě více posílen, bude ještě více znát.  Pomalu se přesouváme k gameplayi, který nás zavede do Nové Anglie v zimě roku 1776, kde se připravuje nový asasín Connor na útok proti britské pevnosti, do které vniká zcela sám. Nepozorovaně se spouští ze stromu a prvního nepřítele doslova oběsí, druhého rychlostí blesku zneškodní, použije ho jako štít a následně se s tomahawkem a dýkou pouští do boje s britskou jednotkou, kterou během několika okamžiků přemůže. Následně se dostává do srdce hlavní pevnosti, kde začíná spřádat svůj plán na zlikvidování svého cíle, britského velitele. Jedna vystřelená kulka a tábor ovládne zmatek, Connor se pouští za svým utíkajícím cílem, který netuší, že jeho odpor je marný, ale doufá. Asasín pěšákovi vytrhává z rukou pušku, odráží se od překážky, dopadá na svůj cíl a zabodává bajonet. To vše doplňuje strhující hudba a skvělá grafika. Prezentace končí za obrovského aplausu a radostného křiku.

> Assassin’s Creed 3 E3 2012 Cinematic Trailer a gameplay naleznete zde

 

          


Assassin’s Creed však není jediný titul, který vyvolal obrovský rozruch, další hlavní část teprve přichází. Představte si svět, ve kterém už lidi naprosto ztratili kontrolu nad Zemí, dokonce i nad svými osobami. Vše řídí jeden velký systém ctOS, který má však jednu zásadní slabinu. Jako každý systém je totiž hacknutelný a právě toto řemeslo náš hlavní hrdina ovládá, celý svět máte tedy před sebou jak na talíři.Člověk je pouze jedna složka v obrovském adresáři a k prohlédnutí vám stačí několik stisknutí na vašem mobilním telefonu. A právě v tom je Watch Dogs naprosto jedinečná hra. Jediné stisknutí tlačítka může změnit téměř vše a otevřít dveře ke spoustě nových možností.

,,Člověk je pouze jedna složka v adresáři“

První gameplay přichází a má neuvěřitelných 11 minut. Pomocí hackování se protáhneme na večírek člověka jménem Demarco, kde se budeme snažit svůj cíl infiltrovat, což nám bohužel jako na potvoru nevyjde a dáváme se na útěk. Někdy zřejmě ani dobře hacknutý systém nestačí k úspěchu. Z gameplaye je vidět, že hra nepostrádá na dokonalém audiovizuálním provedení a že rozhodně má čím překvapit. Hry bychom se měli jistě dočkat na Xbox 360, o PS3 a PC se zatím mlčí. Dle mého názoru se nám představil jeden z budoucích králů herní scény.

> E3 trailer a gameplay ze hry Watch Dogs naleznete zde.


Závěrem

To, že se na E3 konferencích uvidíme zase až za rok je obrovská škoda. Minulý rok Ubisoft předvedl neuvěřitelně povedenou konferenci s tématem 25. výročí založení Ubisoftu. Tento rok se opravdu překonal, konference byla nabitá od začátku až do konce a nudit se nemohl snad nikdo. Tradičně precizně připravené prezentace her, opravdu dlouhé a obsáhlé gameplaye, které ukazují hru v akci a nejen pár renderů, které nám toho moc neřeknou. Sice jsme od E3 tisíce kilometrů, ale určitě jsem nebyl sám, kdo nejednou u monitoru tleskal. Škoda jen her typu Shootmania, které konferenci natahovali a tak trochu ji sráželi s hodnocením.