Zavřít reklamu

E3 2012 Sony Press Conference

Sony se vždy snaží svou konferenci na E3 okořenit zajímavými tituly a velkými oznámeními. Bylo tomu tak i letos?

6. 6. 2012    

E3 konference Sony začala poměrně jako tradičně pro nás Evropany v nepříliš šťastnou hodinu. Ve 3 hodiny ráno našeho času se konečně naplnil sál, v němž měla konference odstartovat a letošní konference společnosti Sony začala.

Konference odstartovala efektní show, kdy se na obrazovce postupně ukazovali jednotlivé známé značky společnosti Sony. Nutno říct, že Sony měla parádně zvládnuté pozadí všech předváděček. Na pódiu se objevil Jack Tretton ze Sony Computer Entertainment America (President a CEO). Proběhlo uvítání všech v sále a na online přenosech a hurá už jen přivítání Kaze Hirae, šéfa společnosti Sony a vše začalo.


Beyond: Two Souls

Jack Tretton přivítal na jevišti Davida Cage (šéf studia Quantic Dream), který dle spekulací z předchozích pár hodin, skutečně oznámil nový titul z jejich dílny. Projekt nese název Beyond: Two Souls. Cage mluvil o životě a smrti, naznačil něco i po posmrtném životě a ujistil nás, že tato hra se nám vryje hluboko do paměti. Bude dospělá, bude emotivní a silně příběhové založená. Navíc hlavní roli ve hře ztvárnila hollywoodská herečka, Ellen Page. Hra vyjde v roce 2013 a v dalších měsících o ní ještě uslyšíme.

Beyond: Two Souls trailer a úvodní cutscénu naleznete zde


PlayStation All-Stars Battle Royale

Dále byla předváděna hra PlayStation All-Stars Battle Royale. Zde se sešli 4 vývojáři ze studia SuperBot Entertainment a začali nám předvádět boj proti sobě. Inu hra vypadá na jednu stranu zajímavě na tu druhou hrozně šíleně. Představa že bojujete ze Kratose proti Sly Cooperovi, Big Daddymu a třeba Fat Princess v aréně kde hraje hudba z Uncharted a v pozadí se kymácí hlava Hydry, na kterou mohou případně ještě útočit malí „Pataponci“, je dost úchylná. Video naleznete v odkaze níže.

Playstation All-Stars Battle Royale gameplay naleznete zde


Playstation Vita sílí

Dále Jack Tretton uvedl nové dvě hry, jenž obohatí portfolio malé kapesní konzole od Sony, tedy Vity. Jedná se o Assassins Creed 3: Liberation, jenž bude exkluzivní pouze na této konzoli a poprvé v sérii přinese místo hlavního hrdiny hlavní hrdinku. Příběh se odehrává ve stejné době jako AC 3. Hra má využít všech předností malé konzole a vyjde 30. října stejně jako Assassins Creed 3. Liberation bude dostupná i ve speciálním bundlu se stříbrnou Vitou. Druhou hrou je Call of Duty Black Ops: Declassified o které nevíme téměř nic, jen to že do Vánoc se jí dočkáme.

Trailer z Assassins Creed 3: Liberation naleznete zde


Ubisoft překvapuje

Poté se na pódiu objevila dvojice z Ubisoftu – Alex Hutchinson a Philippe Ducharme, kteří předvedli hratelnou ukázku z Assassins Creed 3. Tentokrát na lodi. Connor, co by kapitán lodi, se chopil kormidla a řídil loď tak, aby dokázala bokem útočit na nepřátele. Nutno podotknout, že to vypadalo neskutečně fantasticky a námořní bitvy jsou poněkud nečekaný kousek v sérii. Pro PS3 je připraveno exkluzivní DLC.

Assassins Creed 3 gameplay námořní bitvy naleznete zde


Na pódiu se vynořil Dan Hay ze Ubisoftu a začal s prezentací Far Cry 3. Nejednalo se však o gameplay ze singleplayeru, který již byl k vidění, ale Dan premiérově odhalil, spolu se třemi kolegy, kooperativní režim pro 4 hráče. Předváděčka proběhla tak, že nám byly ukázány záběry z přímého hraní této akce v kooperaci.

Far Cry 3 kooperaci naleznete zde


Wonderbook

Dále byl představen nový „ovladač“, a to WonderBook. Wonderbook přenáší veškerou vaší aktivitu skrze PS Eye kameru do televize. Pro tuto knihu budou postupně vycházet hry pro rodiny a casual hráče. Jednalo se o neuvěřitelně nezajímavou a nudnou prezentaci při níž z toho vyplynulo že prvním titulem pro WonderBook bude Book of Spells od autorky Harryho Pottera, J.K. Rowlingové. Zde budete čarovat Movem jako hůlkou a plnit praštěné úkoly jako sestřelit Draka fireballem.

První gameplay z Book of Spells naleznete zde


God of War: Ascension

Po úmorné Wonderbook přišel starý známý Kratos. Ale v podstatě nic nového jsme neviděli. Autoři ukázali gameplay. Zde vidíme Kratose ještě v původní lidské podobě v době kdy mu ještě Áres neukradl duši. Boj zůstává v podstatě stejný (viděli jsme jen možnost zastavení času) a grafická stránka se posunula o něco dále. God of War: Ascension vyjde 12. Března 2013.

God of War: Ascension gameplay naleznete zde


The Last of US

Po God of War: Ascension se Jack Tretton rozloučil a nabídl poslední věc, a to první gameplay ze hry The Last of Us. Tu vyvíjí vynikající studio Naughty Dog. Hra nabídla pohled do prostředí zničené metropole a také tíživou atmosféru zdejšího prostředí. Obě hlavní postavy, Joel a Ellie jsou v podstatě pořád pod tlakem a bojí se o svůj život. Nicméně v cestě jim čas o času bude někdo stát, jako je to v tomto případě, kdy mají před sebou zástup nepřátelských přeživších. V The Last of Us je použit perfektní způsob boje, jaký jsme zatím jinde neviděli a z titulu máme velmi dobré pocity. Tímto skončila konference Sony na E3 2012.

The Last of Us první gameplay naleznete zde


Závěrem

Sony mohla po bídné konferenci Microsoftu šanci ukázat sílu své konzole, ale také se jí to příliš nepodařilo. Stejně jako její konkurent na E3 nevytáhla žádný trumf, ani nic překvapivého. Wonderbook je velké zklamání a zbytečně zabíral příliš mnoho času. Perfektní se zdají hry Beyond: Two Souls od Quantic Dream a The Last of Us od Naughty Dog. Nicméně ani Assassins Creed 3: Liberation a nové Call of Duty Black Ops: Declassified. Zkrátka, mohlo to být lepší. Tak snad příště Sony.