Zavřít reklamu

Doom 4 – Preview

Třetí pokračování legendární série Doom!

9. 2. 2016    

Už dlouho očekávaná střílečka z dílen ID Software konečně přichází na naše počítače, Xboxy a Playstationy. Taky se není čemu divit, je to už 12 let od vydání posledního dílu. Vývojáři tvrdí, že Doom 4 bude nejlepší kousek, který kdy opustil dílny ID Software.

1

Prostředí

Stejně jako u třetího dílu se nacházíte na stanici opět na Marzu. Proplétáte se chodbami futuristické budovy, ve které vás otravují různé příšery. Na cestách se objevují překážky, které musíte přeskakovat, podlézat, nebo si najít jinou cestu. Kvalita zpracování je něco neuvěřitelného, grafika je i na dnešní poměry tak skvělá, že většina ostatních her se může jít zahrabat. Samozřejmě vím, že grafika není všechno, hlavní je příběh a možnosti, které vám hra nabízí, ale díky nádherné grafice si hru lépe vychutnáme.

2

Boje

Hnusí – li se vám krev, mozky a vnitřnosti, tak to čtvrtý Doom nebude zrovna váš šálek kávy. Doslova se budete brodit v kalužích krve, hromadách vnitřností a useklých hlavách. Ve hře se nachází nepřeberné množství způsobů smrti, kterým můžete poctít vaše nepřátele. Je libo někomu utrhnout hlavu, vyrvat srdce, rozřezat tělo na tisíce kousků? Mohl bych tady psát o tom jak někoho zmasakrovat ještě hodně dlouho, ale proč, když si to za pár měsíců můžete sami zahrát.

6

Obtížnost

Doom 4 nebude pro žádné malé holčičky. Celá hra je jeden brutální masakr. Žádné dobíjení životů, nebo krytí za různými překážkami. Jednoduše vletíte mezi skupinku příšer a všechny je pozabíjíte. To všechno chce pořádnou rychlost, budete tedy potřebovat dobré a rychlé reflexy, dobrou zbraň a smysl pro násilí, jestliže to všechno získáte, už vám nebude nic bránit v tom, hru dohrát.

3

Zbraně

Zbraně nacházející se v Doom 4 jsou prakticky stejné jako ve trojce, s tím rozdílem, že vypadají opravdu nádherně. Na zbraních je zachycený každý detail i tak malé písmo, jaké se nachází na nábojnicích je krásně vidět. Samozřejmě záleží na tom, na jak velké obrazovce hrajete.

5

Příběh

Z Doomu jsme zvyklí, že příběh není zrovna jeho silnou stránkou. Jde zde spíš jen o to vymlátit hordy Marťanů a tím osvobodit a znovu zprovoznit vědeckou stanici. Úkoly dostáváte ze zařízení, které získáte hned na začátku. Po cestě se vám může stát, že narazíte na někoho, kdo si s vámi pokecá, případně vám pomůže prorazit cestu.

8

Vydání

V roce 2008 vývojáři oznámili práci na Doom 4. Při předobjednání Wolfenstein: The New Order jste mohli získat předběžný přístup k Doomu 4. Lidé co si Dooma zahráli jako první nebyli vůbec spokojeni. Proto se datum vydání o rok posunulo a má vyjít letos na jaře. Původně měla hra běžet na ID Tech 5 engine, stejně jako Rage, ale po rebootu se změnil na ID Tech 6. Doom 4 tedy vyjde 13. května 2016, což je zrovna pátek třináctého, je to hororová hra, takže je to ideální datum. Nezbývá, než popřát hodně štěstí. Hra bude dostupná pro PC, PS4 a Xbox One.