Zavřít reklamu

DOOM 3 je nyní možné hrát z pohledu třetí osoby

DOOM 3 je po letech hratelný v rámci pohledu z třetí osoby. Pro fanoušky jde o zajímavou možnost, jak si jej připomenout.

1. 10. 2018     Zdroj

Občas je až zarážející, čím se ještě komunita dokáže zabývat i po mnoha letech. DOOM 3 je záležitostí z roku 2005, ale i po dlouhých 13 letech se hře stále někdo věnuje. Konkrétně jde o uživatele s nickem MoDFaNGuy, který je znám svým módem Classic RBDOOM 3 BFG Edition.

DOOM 3 lze hrát i z jiné perspektivy

Právě byla vydána nová verze tohoto módu, která nabízí nově také pohled z třetí osoby. To je velmi zajímavá perspektiva i pro hráče, kteří hru znají křížem krážem. Už předtím mód nabízel různé úpravy, odemkl také možnosti se takzvaně dostat na hranice možností enginu hry a byly také předělány grafické prvky a možnosti.

Podařilo se mu v rámci pohledu z třetí osoby aktivovat i dodatečný HUD. Pokud jste fanoušky třetího dílu, tak si nenechte tuto možnost utéct. Rozhodně stojí za vyzkoušení. Dle všeho je možné hru takto hrát už od začátku bez většího čekání na přepnutí. Na přiloženém videu si lze všimnout, že pohled z třetí osoby je dostupný i v rámci cut-scén.

DOOM 3 byl ve své době velmi přelomovou záležitostí. Naprosto perfektní akční a střílecí mechaniky, které byly skloubené s dusivou a hororovou atmosférou. Ostatně spousta fanoušků si určitě vzpomene na frustrující pasáže, kdy bylo třeba přepínat mezi baterkou nebo pistolí v ruce.