Zavřít reklamu

Dočkáme se také remasteru Resident Evil 3: Nemesis?

Resident Evil 3 není jako remake vyloučen. Zřejmě se jej dočkáme.

28. 1. 2019     Zdroj

Resident Evil 3

Remake hry Resident Evil 2 pro vás již poctivě testujeme a brzy se můžete těšit na naše dojmy. Nyní se Capcom vyjádřil i k tomu, zda můžeme očekávat další remake ze série. Konkrétně přišla řeč na Resident Evil 3. Jak většina fanoušků ví, tak série byla postupně remasterována a remakována.

Zřejmě dorazí i remasterovaná Jill Valentine

Většina novějších titulů byla remasterována pro současnou generaci konzolí. Došlo k vytažení textur do vyššího rozlišení a uhlazení grafiky. Co se však týče těch starších kousků, tam již muselo dojít na kompletní remaky. Je to dáno také tím, že ovládání bylo již zastaralé, to samé grafika a úhly kamer. I díky tomu se z Resident Evil 2 stal v podstatě nový plnohodnotný titul.

V rámci hlavní série tak zbývá pouze Resident Evil 3, který obsahuje legendární souboje s příšerou Nemesis. Yoshiaki Hirabayashi, producent RE2 promluvil o možnosti, že by vznikl i remake třetího dílu. Dle něj to není vyloučené, pouze musí fanoušci ukázat, že o dvojku je zájem a Capcom nejspíše přistoupí k výrobě třetího dílu znovu. Kromě toho by se v současnosti mělo pracovat již na Resident Evil 8.

Něco nám ale říká, že Capcom s remakem třetího dílu počítá i tak. Prodeje druhého dílu však budou vysoké.