Zavřít reklamu

Dočkáme se ARMA 4 od českého studia Bohemia Interactive?

ARMA 4 není jen snem fanoušků, ale i vývojářů. Kdy by mohla dorazit?

26. 10. 2018     Zdroj

České studio Bohemia Interactive rozhodně nepatří mezi ty o kterých bychom slyšeli pouze jednou za několik let. Ba naopak! Český vývojářský celek je velmi aktivní, co se vývoje dalších titulů týče. Nyní se objevila zajímavá informace o tom, že se sérií ARMA má Bohemia Interactive ještě velké plány.

ARMA 4 je v plánu do budoucna

Naposledy vyšla ARMA 3 v roce 2013. Stále je aktivně podporována, ale fanoušci už tak nějak pomalu začínají vyhlížet, kdy by mohla dorazit ARMA 4. Nedávno v Mníšku pod Brdy proběhl takzvaný Creator Bootcamp, kam byli sezváni nejlepší modeři hry. Ti navrhovali a radili, co vlastně dát do nového DLC z hlediska komunitní tvorby. ARMA 3 by tak měla mít jistotu dalšího obsahu v nadcházejících měsících.

Studio víceméně potvrzuje, že se dočkáme i titulu ARMA 4, zatím ale není jasné kdy se tak stane. Aktuálně je pro studio důležité dokončit zcela nový engine. Tím je Enfusion a měl by do budoucna pohánět mnoho dalších titulů.

Rovněž studio dodává, že si velmi váží podpory komunity. Právě díky ní je ARMA 3 stále tak oblíbeným a hraným titulem. Co byste od čtvrtého dílu válečné série ARMA očekávali vy? Případně jaký konflikt by se vám ideálně zamlouval? Snad se čtyřky dočkáme ideálně do dvou let.