Zavřít reklamu

Dochází vám na vašem počítači místo? Řešením je externí disk

Komerční sdělení

21. 3. 2019    

Komerční sdělení: Že jsou Macy od Applu ve světě oblíbené není již řadu let pochyb. Ostatně, ještě aby nebyly. Líbivý design, spolehlivý systém, dostatečný výkon a spolehlivost z nich dělá pro mnohé uživatele jasnou jedničku při nákupu stolního počítače či notebooku. Jednu vadu však přeci jen mají – jsou skutečně drahá. Za základní modely svých počítačů si totiž nechává Apple mnohdy zaplatit tak, jak jeho konkurence za střední či vyšší výbavu ekvivalentního stroje. Mnoho jablíčkářů tak proto při koupi Macu volí variantu s nejnižším úložištěm, která je i nejlevnější. Svého rozhodnutí však mnohdy po pár měsících litují, protože základní paměť lehce zaplnili. Co ale dělat v případě, že mám paměť Macu plnou, ale nový rozhodně kupovat nechci?

Zřejmě nejelegantnějším a nejvyužívanějším řešením je pořízení externího disku, které vám paměť vašeho počítače hravě rozšíří. Parádní je na něm navíc i to, že jej můžete od počítače kdykoliv odpojit a použít jej de facto jako velký flash disk k přenosu dat do jiného zařízení. Mnohé disky jsou navíc již nyní skvěle zabezpečené nejrůznějšími šifrováními, takže nemusíte mít strach ani z toho, že by vám data uložená na něm kdokoliv například v případě ztráty odcizil.

Externích disků je na trhu obrovské množství, díky čemuž si může každý vybrat svého favorita. Vybírat samozřejmě lze z různých kapacit, dále z disků s různými porty nebo třeba designem. Máte radši střídmější design, který prolíná celou vaši pracovnu? Žádná problém. Sáhněte třeba po tomto Porsche Design, který váš hliníkový Mac skvěle doplní. Nebo byste snad raději něco lehce výstřednějšího, čeho si každý hned všimne? V tom případě by vás mohl zaujmout tento červený 1TB externí disk od WD. Na své si ale mohou přijít i uživatelé, kteří často cestují a externí disk by tak mohli vystavit různým nepříjemným nárazům. V takovém případě udělá skvělou službu 1TB disk ADATA, který je odolný vůči nárazům.

Disků je však na trhu samozřejmě daleko více. Pokud tedy potřebujete i vy zvětšit úložiště vašeho Macu a potažmo i klasického počítače s Windows, určitě nad pořízením externího disku popřemýšlejte. Ušetřit vám může tisíce korun.