Zavřít reklamu

Do herní služby  Arcade investuje Apple obří peníze

Herní služba od Applu by mohla být obsahově skutečně velmi zajímavá.

16. 4. 2019     Zdroj

Nedávno jste se mohli na našem webu dočíst o představení služby Apple Arcade, která měla výrazně změnit hraní her na produktech od Applu. Jednat se totiž bude o předplatnou službu, která bude dostupná jak na Macích, tak i iPhonech a Apple TV, přičemž hry poběží multiplatformě a vy si je tak budete moci vychutnávat kdekoliv. Přestože Apple službu ještě nespustil, na světlo světa se dostávají velmi zajímavé detaily, které nám její zákoutí poodhalují. 

Apple se na své Keynote chlubil tím, že služba nabídne obrovské množství obsahu, který bude navíc stále přibývat. Podle čerstvých zpráv to navíc vypadá, že bude k vývojářským studiím opravdu štědrý a pokusí se je v jejich tvorbě co nejvíce podpořit. Do služby totiž hodlá investovat na 500 milionů dolarů, které rozdělí právě mezi studia. 

Finanční podpora má však samozřejmě určité podmínky. Tou hlavní je kývnutí na požadavek Applu ohledně exkluzivity dané hry. Kalifornský gigant totiž samozřejmě chce svým uživatelům poskytnout nevšední zážitek, který nikde jinde nezažijí a právě exkluzivní tituly mu v tom mají dopomoci. Poměrně zajímavé je, že se Applu kromě menších studií upsali už i velikáni typu Konami či Sega. Kvalita je tím pádem takřka zaručena. 

V tuto chvíli nám tak nezbude nic jiného než doufat, že Apple cenu služby příliš nepřestřelí a hry, které v ní budou dostupné, budou kvalitou srovnatelné například s konzolovkami. Očekávání jsou totiž skutečně velká.