Zavřít reklamu

Dnes startuje nedůležitější herní akce roku: Game Access ’19

Game Access ’19 startuje již dnes.

24. 5. 2019     Zdroj

6 000 m2 a na nich více než 1 200 návštěvníků, 75 nezávislých herních projektů, unikátní stánky partnerů a několik zásadních hvězd herního průmyslu. A taky 3 legendární párty, 2 koncerty, diskusní kulatý stůl a Game Access Pitch – to všechno čeká návštěvníky akce, která se řadí mezi nejdůležitější herní akce v Evropě.

Nenechte si ujít Davida Brevika (Diablo), Gavina Gouldena (Marvel’s Spider-Man), Davida Huberta (Tom Raider), Jonathana Blowa (The Witness) a další skvělé řečníky, kteří přijedou do Brna, aby se podělili o své zkušenosti ze světa vývoje her.

Game Access ’19 má tři části: konferenci, festival a hudební část v podání dvou koncertů.

Game Access Conference (24.− 25. května 2019) je určena herním profesionálům a jejím cílem je dostat pod jednu střechu největší hvězdy oboru společně s vývojáři, vydavateli, investory i těmi, kteří se do herního vývoje teprve chystají a dát všem možnost vzájemně se inspirovat, poučit, vyměnit si zkušenosti, networkovat. Letošní ročník ale nabídne i kulatý stůl, kolem kterého bude diskutovat deset herních profesionálů na téma vývoje her a vedení týmu. Dalším lákadlem bude zcela jistě i Game Access Indie Pitch, kde dostane 10 vývojářských týmů šanci představit širokému publiku své nové projekty.

Game Access Festival (26. května 2019) je určen široké veřejnosti a je zdarma. Připraveny jsou přednášky vývojářů, historická galerie, rady pro studenty, kteří uvažují o studiu her i představení místních herních studií, stejně jako nezávislých indie týmů a mnoho dalšího. Game Access Festival je skvělý tip na rodinný výlet, ať už jste fanoušky her digitálních nebo deskových.

Game Access Music (25. května 2019), to jsou dva výjimečné koncerty: jeden v podání Filharmonie Brno, která zahraje hudbu z legendární české hry Mafia, druhý v podobě audiovizuální show skupiny Percival, která se podílela na soundtracku ke slavné polské hře Zaklínač 3.

Praktické informace

  • Game Access ’19 pořádá GameDev Area, nezávislá iniciativa pro podporu herního průmyslu v Jihomoravském kraji.
  • Všechny části Game Access ’19 se konají na Brněnském výstavišti v hale G2, kromě tří párty, které jsou součástí Game Access Conference; ty se budou se odehrávat ve Vida!Science centru, na brněnské Hvězdárně a v Augustiniánském opatství na Starém Brně.
  • Partnery Game Access ’19 jsou společnosti Wargaming, Hangar 13, Xsolla, Geewa a Epic Games.