Zavřít reklamu

Disky se hrami z Xboxu One bude možné konečně vysunout i pomocí gamepadu

Revoluce je tu – disk z Xboxu vysuneme jedním stiskem tlačítka

25. 2. 2020    

Také vás u vašeho Xboxu One štvalo, že když jste chtěli vysunout disk z jeho mechaniky, nešlo to jinak, nežli stiskem fyzického tlačítka přímo na konzoli? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Microsoft totiž chystá do jednoho ze svých budoucích updatů vylepšení, které nás od této činností oprostí – tedy alespoň částečně. 

Beta testeři zapojení do programu Xbox Insider se na diskuzní platformě Reddit pochlubili tím, že jsou již nyní schopni vysunout disk z mechaniky Xboxu na dálku. K tomu stačí pouhé podržení tlačítka X, které disk z mechaniky vysune. Jeho úplné vyjmutí a vložení do krabičky je však samozřejmě stále na vás.

Ačkoliv se jedná o skutečně malinký update, je jasné, že hráče potěší. Přeci jen, ovládat konzoli ještě víc na dálku je pro mnohé z nás zkrátka cool a rádi budeme tuto možnost využívat. Nicméně s ohledem na celou “náročnost” celého procesu je jasné, že fyzickým kopiím her dříve či později stejně odzvoní a celý svět se díky tomu sveze na digitální vlně. Kdy tomu bude je však v tuto chvíli ve hvězdách stejně jako přesný termín vydání updatu.