Zavřít reklamu

Deus Ex: Human Revolution – Preview

Nepřímé pokračování slavné série v našem preview

8. 8. 2011    

V průběhu prázdnin je opravdu, ale opravdu velké herní sucho a sám pociťuji, že v podstatě nemám co hrát. Koncem prázdnin se, ale konečně dočkáme nějakého pořádného titulu. Mám na mysli Deus Ex: Human Revolution, který se pokusí obnovit dávnoletou dvoudílnou herní serii. Pro ty, kteří ještě nějakou náhodou nepřišli do styku s touto hrou tak se jedná o akční RPG hru jako tomu je u série Mass Effect. Tento titul však bude více v RPG stylu než Mass Effect avšak hlavnímu hrdinovi nebude dělat problém vzít do rukou ostře nabitý samopal a my už se opravdu nemůžeme dočkat jak to všechno bude. Doufejme, že Eidos Montreal přijde s něčím novým, zábavným a hlavně s něčím co vydrží na delší dobu. Tak jdeme na to!

Jakou cestu si zvolíte ?

Mnoho lidí se určitě rádo rozhoduje samo za sebe a mají už dost daného koridoru, kterým se musí řidit, aby ve hrách poustoupili dál a shlédli cutscénu a pak zase běželi jednou jedinou možnou cestou. Právě Deus Ex: Human Revolution nám umožní si zvolit jeden ze tří možných způsobů jak někoho zneškodnit. První volba je Agressive, tato volba bude mnohými velice oblíbená, jedná se totiž o všemi známý Rambo styl, kdy jdete do boje pěkně zblízka, o šetření s municí nemáte ani páru, a když teda náboje dojdou použijete svoje speciální robotické ruce, ale o těch až později. Druhé volby zvané Stealth, využijete, když si nebudete chtít ušpinit ruce a nebudete mít náladu poslouchat rachot střelných zbraní, a tak se raději budete plížit větracími šachtami a schovávat se za krabicemi a když teda na věc přijde, někomu zlomíte vaz. Poslední způzob jak dosáhnout cíle je zapojit mozek. Adaptive styl zpočívá v tom, že si najdete nějaké kryté vyvýšené místo, ze kterého budete sniperkou střílet přesně do hlavy každého padoucha nebo házet dýmovnice a neviditelně mizet. Stejně jako u nového Duke Nukem, když vás někdo zraní budete pouze čekat až obrazovka nebude červená a vy střelné rány v klidu rozdýcháte.

A o co vlastně jde ?

Doba je jiná než jste byli zvyklí z prvních dvou dílu. Příběh se odehrává v roce 2027 a známý hrdina JC Denton ani ještě není na světě. Lidská revoluce již ale začala, takže lidé s robotickými končetinami a čipy v hlavě nejsou něco exkluzivního. Omlouvám se zapomněl jsem vám představit hlavního hrdinu. Adam Jensen je ten, za kterého si zahrajete, dříve vysloužilý člen jednotky SWAT, který začal pracovat ve firmě Sarif Industries, ta vyrábí určité technologie určené pro armádu. Jednou ale tuto společnost napadnou teroristé, aby se dostali k tajným technologiím. Vy tak budete bojovat o holý život později se však najde investor, který vám zaplatí mnoho operací, které z vás udělají na půl člověka a na půl robota. Poté půjdete po organizaci, která stojí za oným útokem. Tím se podíváme do různých měst jako je Montreal a Detroit, ale nebudeme omezeni pouze na Spojené státy, protože se podiváme například i do Šanghaje.

Hlavní je zábava !

Dočkáme se i rozhovorů jak tomu bývá poslední dobou zvykem, kde jsou předem zvoleny odpovědi. Většinou budeme chtít získat z někoho nějakou důležitou informaci, které získáte obyčejným přemlouváním, ale můžete i přitvrdit. Jedním plusem v rozhovorech bude to, že se náhodně vybere, takže když začnete hrát znovu, pokaždé narazíte na něco jiného, a tak hra bude mít pokaždé jiný průběh. Od toho se také odvíjí herní doba tvůrci slubují něco přes 20 hodin, pak záleží už pouze na vás, jestli hrou proplujete, aby jste došli hned na konec nebo budete dělat vše pečlivě. Za vyhrané mise, či vedlejší úkoly si vyděláváte peníze a body, kterými si vylepšujete různé technologie, či kupujete náboje do zbraní, a tak. Vývojáři říkájí, že se nemůže v žadném případě stát, aby jste dohráli úspěšně celou hru a měli kompletně všechna vylepšení hotová. Grafická stránka bude velice pěkná, hra poběží, co se týče počítačové verze na Direct X 11 a bude podporovat 3D zobrazení.

Co ještě dodat, třetí Deus Ex nám může hodně nabídnout, důležitá je hlavně možnost volby a svobodná rozhodnutí, to je teď ve hrách hodně důležitým faktorem. Je teď otázkou jestli Deus Ex: Human Revolution bude pokračovat v dobrém světle tam, kde druhý díl skončil, ale vše zatím nasvědčuje, že se můžeme těšit na favorita na hru roku 2011. Později by jsme se mohli i snad dočkat nějakého slibného pokračování. Nový díl tedy vyjde 26. srpna na Xbox 360, PS3 a PC. Na PC verzi dělá kromě toho další studio, aby si PC hráči mohli vychutnat lepší grafiku. Všechny tyto verze budou kompletně v anglické verzi.