Zavřít reklamu

Detroit: Become Human příliš netáhne. Prodalo se jen 5 milionů kopií

Prodeje Detroitu stále rostou, avšak nikterak výrazně.

5. 8. 2020     Zdroj

detroit

Pamatujete si, s jakými ovacemi dorazila na Playstation 4 hra Detroit: Become Human? Vsadím se, že určitě ano. Její propagace totiž tehdy jela skutečně ve velkém, což bylo ostatně vidět i v tom, že na ní v tuzemských televizích běžely reklamy. Právě ty jsou přitom svým způsobem výjimečné. Ani to však hře nepomohlo v nějakém větším hráčském přijetí. 

Podle statistik vývojářů, kteří za hrou stojí, se do dnešního dne prodalo na 5 milionů kopií. Dá se však toto číslo vůbec vnímat jako úspěch? Vzhledem k tomu, jakou PR titul měl a tomu, že je dostupný na PS4 i PC, vlastně ani ne. Na druhou stranu, vloni v říjnu mělo studio na svém kontě jen 3,2 milionů prodaných kopií, což je bída ještě větší. Poslední měsíce lze tak prodejně označit za poměrně úspěšné. 

Je otázkou, kam až se to Detroitu podaří prodejně v následujících měsících dotáhnout, respektive na jakém čísle skončí. Čím dál totiž jeho představení je, tím víc jeho prodeje slábnou. Je tedy jasné, že žádný prodejní boom v následujících měsících očekávat nelze.