Zavřít reklamu

Destiny 2 upadá. Pomůže mu PC verze?

Ne vždy zaručí raketový start i pokračující úspěch. Je to případ Destiny 2?

25. 10. 2017    

Skvělé recenze, ocenění, rekordy v prodejích. Start Destiny 2 byl opravdu pohádkový. V jeden čas hrálo hru na 3,5 milionu hráčů, to je však již minulost. Během měsíce následoval propad na „pouhých“ 1,8 milionu pravidelně hrajících. Dá se očekávat, že s nástupem PC verze se tento propad zmírní, podaří se však tento trend zvrátit? A jaké jsou důvody tohoto odlivu?

Jak by na Vás koukalo dítě, kdyby dostalo na Vánoce tu stejnou hračku, přebalenou jen do nového balícího papíru? Tento příměr je možná trochu tvrdší, jenže v jádru pravdivý. Kolem neměnných základů původního dílu jsme dostali díl nový. Příběh, který Vás příliš do dění nevtáhne, classy se také zrovna nezměnily o zbraních ani nemluvě. A tak se není čemu divit, že se druhý díl může jevit spíše jako takové masivnější DLC.

Velkým problémem Destiny 2 je také fakt, že MMO hry jsou ze samé podstaty o end-game obsahu. Jednoduše řečeno se chcete stát silným rekem, který má motivaci se stále zlepšovat a to rozličnými způsoby, které hry tohoto typu nabízí. Ač je příběhová část delší, než u prvního dílu, stále Vám spoustu času nezabere a pak je tu již zmíněný další obsah, který se však příliš od původního dílu neliší. Navíc ani PvP část příliš variability nenabízí, nad čímž hráči patřičně skřípou zuby.

 

Jestliže se Bungie zrovna nevyznamenali, pak jsou tu ještě vlivy, které jim mohou jen přitížit. Ano, řeč je o silném období kvalitních titulů, do kterých se mohou uprchlíci od Destiny 2 pustit. Mezi námi je Fifa 18, Shadow of War nebo třeba sprosťáci ze South Parku s podtitulem The Fractured But Whole. Forza 7 i Gran Turismo Sport vyrazily ze startovní čáry, do toho nás děsí Evil Within 2. A spousta dalších zajímavých titulů nás v brzké době ještě čeká. Je tedy otázkou, na kolik se hráči budou chtít do Destiny 2 vracet.

Destiny 2 je bezesporu hra kvalitní, což oceňují samotní hráči, bohužel však s žalostným nedostatkem obsahu. Jak si nakonec povede, to si musíme ještě počkat. Vydání na PC určitě pomůže, aby si hra ustálila pevnou základnu. Pokud vývojáři poskytnou dostatek dalšího obsahu, nemusí být nakonec tak zle.