Zavřít reklamu

Den v Cyberpunku 2077 trvá dvakrát déle než v Zaklínači 3. V noci má zapůsobit atmosféra Night City

Dlouho očekávaný a mnohokrát odložený Cyberpunk 2077 se opět hlásí o pozornost. Tentokrát s denním cyklem a cenzurou v Japonsku.

2. 7. 2020     Zdroj

Cyberpunk 2077

Ačkoliv bychom rádi tvrdili, že dlouho očekávaný Cyberpunk 2077 z dílny polského CD Projekt RED pomalu klepe na dveře, bohužel vás této hlášky musíme ušetřit. Vývojáři totiž hru již potřetí odložili, a to na 19. listopadu. Technicky vzato má tak ambiciózní titul vyjít téměř o půl roku déle než se původně plánovala, aby tvůrci stihli doladit všechny potřebné detaily a zároveň nabídnout odpovídající technický stav. Ve hře je také práce na next-gen verzi pro PlayStation 5 a Xbox One X, avšak na tu si ještě pěknou dobu počkáme. Nyní tu máme žhavější novinku, kterou ocení jak milovníci denních dobrodružství, tak noční průzkumníci, co se neváhají vydat do nebezpečného ghetta ani pod rouškou tmy. Hra totiž nabídne dvakrát delší den a noc než je tomu v případě 5 let starého Zaklínače 3.

Pokud vás v Zaklínači štvalo poměrně rychlé střídání denní a noční doby, kdy vám provedení pečlivě naplánovaného úkolu překazila neprostupná tma, nebo naopak zářivé slunce, v Cyberpunku vás tato drobnost trápit nemusí. Jeden z leakerů se na redditu totiž pochlubil odpovědí na poměrně palčivou a dlouho skloňovanou otázku, a tou je přesná délka dne. Ten údajně potrvá 3 hodiny, což je téměř dvakrát déle v Zaklínači 3, kde jste se mohli prosluněným krajem prohánět pouze hodinu a půl. Nutno však podotknout, že se jedná takřka o první hru podobných rozměrů, která nabízí takto dlouhý den. Například v Red Dead Redemption 2 si užijete jenom 48 minut denního světla a stejně tak i v GTA 5. Rozhodně tedy klobouk dolů polským sousedům a doufáme, že budou cykly alespoň pořádně výživné a měnit se průběžně bude i počasí. Na závěr tu však přesto máme lehce smutnou zprávu, především tedy pro hráče z Japonska. Ti totiž přijdou o nahotu a explicitní scény, kde je zobrazený sex nebo přílišné násilí.