Zavřít reklamu

Deathloop: Vraždění v časové smyčce se dočkáme 21. května 2021

Naštěstí datum vydání z časové smyčky vypadlo už dnes

12. 11. 2020    

Dva vrazi v Deathloop po sobě navzájem střílejí.

Deathloop dnes oznámil své nové datum vydání. Dalšího počinu od Arkane Studios se dočkáme 21. května 2021 Hru, ve které hrajete za vraha uvězněného v časové smyčce, jsme si původně měli zahrát už na konci letošního roku. Kvůli potížím spojeným s pandemií se ale nakonec vývojáři rozhodli hru o necelý půlrok posunout. Koneckonců letošní konec roku je patřičně našlapaný, na další hru tvůrců Prey a Dishonored si tak s chutí počkáme. Dva vrahouny připomíná alespoň nový trailer s datem vydání.

Deathloop se vyjde na konzolích exkluzivně na Playstation 5, a jako takový se dostal do překvapivé pozice. Arkane Studios je totiž součástí Zenimax Media, které nedávno koupil za sedm a půl miliardy dolarů Microsoft. Dojde tedy k absurdní situaci, kdy redmondská firma bude vydávat exkluzivní titul na konzoli svého největšího konkurenta. Stejně to dopadne i s Ghostwire: Tokyo, které vyvijí Tango Gameworks, další dceřiná společnost Zenimaxu.

Microsoft by si na své nové vývojáře vyšlápnout a nařídit jim vývoj verzí pro vlastní konzole, redmondská firma však dala na vědomí, že exkluzivity bude respektovat. Jiné budoucí tituly však už na Playstationy vycházet nemusejí. U takových šestých Elder Scrolls nebo dalšího Dooma se bude společnost rozhodovat u každé z her zvlášť. Není tedy vyloučeno, že na konzole od Sony vůbec nedorazí a Microsoft bude jejich pomocí upevňovat výsostné postavení svého Game Passu.