Zavřít reklamu

Days Gone bude mít pořádně dynamický svět

Akční hra Days Gone slibuje mnohem více, než jen bezduchý boj se zombiemi.

11. 7. 2018     Zdroj

Je poměrně velká škoda, že o této hře se Sony na E3 v podstatě nezmínila. Days Gone bude patřit mezi černé koně v roce 2019 a jednu ze stěžejních exkluzivit pro čtvrtý PlayStation. Days Gone bude největším projektem studia Bend a je třeba říct, že zatím vypadá více než dobře. Hlavní hrdina Deacon St. John nebude mít přežití v tamním světě vůbec snadné.

Vše se bude točit kolem přežití

Magazín GameReactor vyzpovídal Erica Jensena ze studia a dozvěděl se něco více o připravovaném, a hlavně nehostinném světě. Základem tohoto světa mají být Freakeři. Jde o jakousi odnož zombií, podobně jako si přizpůsobili Clickery autoři The Last of Us. Tito však budou mnohem nebezpečnější a rychlejší. Ostatně první záběry ukázaly, že v této hře budeme bojovat proti velmi početným skupinkám a jejich nápor bude doslova zběsilý.

Tvůrci dodávají, že nebude problém, aby hráč potkal skupinku Freakerů, kteří budou nahuštěni do pětistovkového davu. Days Gone chce hodně stavět na přežití a umění přežít. Nábojů tak nebude jako v konkurenčním Doomu, ale je třeba vymýšlet i různé pasti a překvapení pro vaše nepřátele. To zní velmi dobře, jen doufáme, že případný interface kolem těchto aktivit nebude příliš složitý.

V tomto světě však budou také jiné frakce. Právě interakce a činy s jinými osídlenými místy a jejich vůdci, budou postupně formovat krajinu a měnit její vizáž. Pokud jim budete pomáhat, můžete se dočkat pomoci také. Pokud tomu bude naopak, tak vás budou čekat i boje s jinými lidmi. Navíc tu důležitý prvek bude hrát i fakt, že když se vám podaří z určitého místa vyhnat Freakery, tak je možnost nového osídlení.

Tedy uvidíme, jak se tvůrcům tato zajímavě vypadající hra podaří. Zatím to vypadá slibně. Hra vyjde 22. února exkluzivně na konzoli PlayStation 4.