Zavřít reklamu

Dark Souls 2: Crown of the Sunken King – Recenze

Dark Souls 2: Crown of the Sunken King je poctivým DLC k již tak brilatní hře.

18. 9. 2014    

Recenzovaná verze: Playstation 3

Dark Souls 2 je epos. Extrémně těžký epos. Něco co v historii videoher téměř nemá obdoby a svou náročností se stává naprosto dokonalým. Většina zarytých fanoušků už má Dark Souls 2 dohrané a možná nejen jednou. Já se svým 203. levelem jsem se pustil do nového příběhového dodatku s názvem Crown of the Sunken King.

Vítejte v Shulvě

Svět Drangleic se vám po dohrání Dark Souls 2 může zdát kompletně prozkoumaný. Jenže nová DLC vás vyvedou z velkého omylu. Nově se objevují cesty, které předtím neexistovaly a vezmou vás do míst, kam lidská duše ještě nevkročila. Crown of the Sunken King se konkrétně schovává za lokací ve které už jste jednou byli. Pokud si chcete DLC projít je třeba zavítat do Black Gulch, kde byl poražen jeden z hlavních bossů a musíte se vydat k bonfiru, který je za ním a zde objevíte fontánu. Ta vás přenese do nové lokace a tou je jakýsi zatopený Labyrint.

Podzemní komplex Shulva je opravdu brilantní kus leveldesignu. Je až neuvěřitelné jakou představivost mají vývojáři hry a s kolika nápady stále přicházejí. Nová lokace je poměrně drsná. V první části se musíte vymotat z komplexu mnoha chodeb a místnostní, kterými je oblast naplněná. Aby toho nebylo málo, tak je všude spousta děr, náhodných pastí, tajných spínačů a překvapivých momentů. Labyrint je postaven a navržen tak, abyste umírali, což není s velkým podivem. Ostatně v Dark Souls 2 je smrt hlavním aspektem.

Setkání se Sinhem

Čím hlouběji se labyrintem dostáváte, tím více zjišťujete že vaše šance na přežití se rapidně snižují a také je třeba se zabývat možností, zda není v některých případech lepší prostě zbaběle utéct. Když dorazíte na samé dno jeskyně, tak budete překvapeni nepřáteli, protože narazíte na obří ještery, kteří se s vámi mazlit nebudou. Typů nepřátel je v DLC dost a rozhodně vás nezklamou v přímé konfontaci.

To nejzajímavější pochopitelně přijde na samém dně za tajemnými zdmi. Čekají vás hned tři bossové, kteří jsou po čertech nároční. Myslíte si že Nashandra coby závěrečný boss hry byla výzva? Dal vám snad nafrak Old Iron King? Tak to jste ještě nebojovali se Sinhem. Z mého osobního pohledu zatím zřejmě nejtěžší boss v rámci kompletního Dark Souls 2. Nehodlám zde více rozebírat jak souboj vlastně probíhá, ale je skutečně náročný a bez dobrých online spoluhráčů je téměř nesplnitelný. Už jen to že je zde možnost vyvolat případně dva offline spolubojovníky, nasvědčuje tomu že jde o extrémně těžký souboj.

Crown of the Sunken King je nápadité, parádní a těžké DLC, které vám onu kýženou korunu nedá zadarmo. Je nutné se skutečně dobře vybavit a obrnit dávkou trpělivosti. Zatím není jasné, jaký vliv má získání oné koruny na samotnou hru, ale předpoklad je že nás po sebrání všech tří královských korun čeká buďto slušná odměna anebo nějaký ten speciální boss s nějakým vyústěním. Nicméně Crown of the Sunken King mohu jen doporučit a zítra se podíváme na zoubek druhému DLC s názvem Crown of the Iron King.

Klady

- Bossové
- leveldesign
- nepřátelé

Zápory

- velmi náročné
- bez online nemožné

Hodnocení: 85%