Zavřít reklamu

Další akty v Kingdom Come Deliverance jsou nejisté

Warhorse v případě neúspěchu prvního aktu u Kingdom Come Deliverance, další nevydá.

27. 1. 2015    

Kingdom Come Deliverance je velmi ambiciózní projekt od studia Warhorse, který vyjde v rozdělených aktech. Jak se nyní vyjadřuje PR manažer studia, není však zcela jisté, zda se všech aktů skutečně dočkáme. Jiří Rýdl totiž argumentuje tím, že pokud se první akt prodávat nebude, tak není důvod dělat další. Vypadá to tedy, že se dočkáme prvního aktu dějově uzavřeného. Vyjádření Jiřího Rýdla níže.

„Finanční hledisko je vždy důležité, ne však kvůli příjmu, ale kvůli míře zájmu o daný produkt. Pokud nikdo nebude kupovat a hrát první dějství, proč bychom měli pracovat na druhém aktu? Samozřejmě doufáme jen v to nejlepší. Akty jsou tak trochu jako Harry Potter. Příběh prochází každým z aktů. Některé otázky jsou vyřešeny, jiné však zůstávají otevřeny a promítají se do dalších kapitol. Nejlepší způsob, jak si pořádně užít Kingdom Come: Deliverence, je zahrát si všechny tři akty od začátku, není to však nutnost. V každé z kapitol tu budou nové lokace, úkoly a postavy, takže toho máme před sebou ještě hodně. Dokončení každého aktu hráčům zabere okolo 20-30 h.“

V případě že by první akt nebyl úspěšný ze strany kritiků, hráčů či by o něj zkrátka nebyl zájem, tak dojde k tomu, že by studio Warhorse zastavilo práce na dalších dvou aktech a v podstatě by ani nikdy nevyšly. Samozřejmě je otázkou, jak se bude hře dařit. Na Kickstarteru zaznamenala značný úspěch. Jak ale bylo řečeno, tak hra ačkoliv na sebe vybrala přes milion dolarů od fanoušků, její vývoj se tím nezaplatí ani ze třetiny.

S vydáním prvního aktu se předběžně počítá na konec tohoto roku. Hra by měla být dostupná pro PC, PS4 a Xbox One.