Zavřít reklamu

Cyberpunk 2077 určitě vyjde pro aktuální generaci konzolí

Cyberpunk 2077 je stále v plánu na aktuální generaci konzolí.

16. 10. 2018     Zdroj

Cyberpunk

Spousta hráčů a fanoušků hry Cyberpunk 2077 nevěří tomu, že by hra vyšla i pro současnou generaci konzolí. Na to prý nabízí až příliš velké množství detailů v rámci úchvatného otevřeného světa. CD Projekt RED je překvapen těmito ohlasy, ale ujišťuje že realita je opravdu jiná. Dle všeho i současné konzole nabízejí stále dostatek výkonu na to, aby na nich titul mohl bez potíží běžet.

Cyberpunk 2077 vyjde na současnou generaci konzolí

Miles Tost ze studia potvrdil, že hra je připravována i pro současnou generaci. O té následující samozřejmě nemůže mluvit, takže se toho v tomto ohledu příliš nedozvíme. Nicméně uveďme jako ukázku technické a vizuální kvality letošní God of War. Podle již zmíněného level designéra je to také o tom, že čím déle je konzole na trhu, tím více času mají vývojáři na to, aby se z ní mohli snažit vytáhnout maximum. Údajně jsou tak v aktuálních strojích stále výkonnostní rezervy, které lze využít.

Nesmíme zapomínat na to, že i když konzole papírově nenabízí tolik výkonu, jako některé současné počítače, tak jejich architektura je dosti specifická a dokáže doslova zázraky. Není tedy divu, že například chystané The Last of Us: Part II vypadá na PlayStation 4 neuvěřitelně.

O datu vydání hry Cyberpunk 2077 ale nepadlo ani slovo a asi jen tak nepadne. Hovoří se však o tom, že od polské vlády dostal CD Projekt značnou finanční dotaci na tento titul a podmínkou je vydání do konce roku 2019. Dá se tedy předpokládat, že studio udělá vše, proto aby hra vyšla v příštím roce. Zda se pak podívá i na další generaci konzolí je zatím ve hvězdách.