Zavřít reklamu

Cyberpunk 2077 dorazí až příští rok

Na jednu z nejočekávanějších her posledních let budeme čekat déle, než jsme nejspíš původně mysleli.

20. 5. 2019     Zdroj

Cyberpunk

Cyberpunk 2077 můžeme bez nadsázky označit za jednu z nejočekávanějších her poslední doby, jejíž datum vydání však paradoxně stále neznáme. To by se ale mělo již na letošní E3 změnit. Tvrdí to alespoň jeden z diskutujících na portálu NeoGAF, Braldryr, který se v minulosti ukázal jako kvalitní zdroj informací právě o novinkách z herního světa. 

Nejeden hráč věřil, že nás CD Projekt RED na letošní E3 překvapí a hru v ideálním případě přímo vydá. Podle Braldryra však k ničemu takovému nedojde. Na veletrhu se datum vydání sice dozvíme, avšak to bude takřka stoprocentně končit letopočtem 2020. K tomuto průtahu se mohli vývojáři uchýlit i kvůli blížícímu se příchodu konzolí nové generace, na které bychom si mohli Cyberpunk 2077 užít ještě více. O hře se totiž doposud hovoří pouze v superlativech, jelikož má být skoro až neuvěřitelně propracovaná a hráče bez problému pohltí. 

Kromě data vydání se na E3 podle zdroje dozvíme i nálož nových detailů z vývoje hry a zhlédneme zde snad i krátký gameplay, který nás na titul ještě víc nažhaví. To vše má být součástí konkrétně konference Microsoftu, která bývá zpravidla skutečně záživná. A právě Cyberpunk by mohl být její zlatou hvězdou. 

Doufejme, že hra naplní veškerá očekávání a do jisté míry změní vnímání herního průmyslu a her jako takových. Vzhledem k tunám uniklých informací jsou totiž očekávání skutečně obří a jejich naplnění je pro vývojáře skutečnou výzvou.