Zavřít reklamu

Counter Strike: Global Offensive – Preview

Opět se na scénu dere jedna z nejlepších akčních multiplayerových stříleček všech dob. Můžete se těšit na plno zajímavých novinek. Vychází již 21. srpna

25. 6. 2012    

Counter-Strike: Global Offensive

Od posledního asi nejúspěšnější a nejhranější verze Counter Strike 1.6, které vyšlo 11. března 2001, uplynula už hodně dlouhá doba a společnost Valve přišla s novou verzí Global Offensive. Nejedná se ovšem o pokračování Counter Strike 1.6 nebo Source, ale jde o vylepšenou verzi 1.6, ve které se vývojáři zaměřili na zlepšení grafiky, což u Counter Strike 1.6 nebylo nikdy doménou, na kterou si ale nikdo nestěžoval, protože její grafické nedostatky zastínila perfektní hratelnost.

Zatím nejúspěšnější verze Counter Strike 1.6 přispěl výraznou měrou k rozšíření on-line hraní. Tato verze byla jedna z první, ve které se plně rozšířil takzvaný Progaming, což znamená, že se hraní můžete věnovat na profesionální a velice dobře finančně placené úrovni.

Ukázka ze hry

Dnes se o Counter Strike mluví už jen pouze jako o jedné z her s největším zastoupením v profesionální multiplayerové scéně, která má pod sebou okolo 100 000 hráčů, což je docela škoda. Po mediální a propagační stránce jej válcují jak Battlefield tak Call of Duty Modern Warfare, jejichž počty hráčů dosahují jednoho milionu neprofesionálních nadšenců.

To nic nemění na tom, že Counter Strike stále dokáže vzbudit pozornost, tak jako se stalo na veletrhu v Los Angeles kde společnost Valve zpřístupnila ukázku z nově chystané verze Global Offensive. Trvalo pár minut a už se zde tvořili dlouhé několika desetiminutové fronty.

Valve bude mít před sebou nelehký úkol. Jednak udržet si stávající komunitu, respektive docílit toho, aby si stávající hráči zakoupili novou verzi a taky Valve potřebuje přitáhnout co nejvíce nových hráčů, což se může zdát jako hodně těžký úkol, ale to by nesmělo mít Valve trumf v rukávu v podobě herních konzolí. Pokud se vám zdá, že vás taháme za nos, tak vás můžeme ujistit, že je to opravdu pravda.  Hra se objeví jak na Xbox 360 tak i na Playstationu 3. Hráči na Playstationu 3 to ovšem budou mít o hodně snazší, protože tam je možné připojit myš i klávesnici a dokonce se spekuluje o tom, že bude možné hrát společně s hráči na PC, což by byla v jistém směru revoluce ve spojení zatím striktně oddělených platforem.

Ukázka ze hry

Pár novinek se zde objeví i ve zbraních, které se opět budou dělit na pistole, samopaly, automatické pušky a brokovnice. Menu na výběr zbraní bude v kulatém tvaru a zatím není známo, jestli na koupi zbraní budeme moci používat zkratky. Přibude 8 nových zbraní, mezi které patří například Electric Fusion Gun neboli Zeus stun gun, která soupeře zlikviduje jednou dobře mířenou ranou, nevýhoda této zbraně je cena a taky počet nábojů, který disponuje číslem 1, z mého pohledu se bude jednat o spíše recesní zbraň v jinak dobře provedené hře. Dále v doplňkové zbroji narazíme vedle normálního, flash a smoke granátu také na Molotovův koktejl můžeme o něm říct, že se jedná o taktický granát, jelikož vytvoří ohnivou stěnu, která hoří po dobu několika sekund a představuje velice zajímavý taktický prvek, jelikož plameny nepřátele zpomalí, uberou jim životy či pokud budete mít štěstí tak jej zabijí, a ti kteří se jim budou chtít vyhnout, si budou muset najít jinou cestu, kde již na něj čekají soupeři. Druhý z taktických granátů je Decoy granáty, které nevybuchují, ale vytvoří umělou přestřelku, která naláká soupeře k vám, jelikož jenom zbabělec by nešel tak kde se střílí. Pokud se vám ovšem nebude chtít si pracně vybírat zbraně, je zde možnost výběru z mnoha přednastavených kombinací.

Kruhový obchod

Podstata hry zůstává stejná, nastupují proti sobě dva týmy Teroristé a Policisté, kteří mají podle daného módu za úkol, buď zneškodňují policisté bombu, kterou teroristé položili na předem určené místa. I v tomto módu už víme o jedné důležité změně a to o takzvaném Defuse Kit pro případné rychlé zneškodnění bomby, který teď budou dostávat zcela náhodně dva členové týmu. Tomu pak bude muset být nově upravena strategie, takoví hráči by asi neměli příliš riskovat a hrát zbytečně agresivně. Dalším z velice oblíbených módů je tzv. CS mód, kde zahraňují policisté rukojmí ze spárů teroristů.  Co se týče štěstí, v této hře jej můžete mít plný měšec, ale pokud se proti vám postaví mnohem silnější a zkušenější hráč tak si můžete stejně jistí, že vás zabije, jakože Slavoj Houslice nevyhrají Gambrinus ligu. 🙂

CS:GO

Podle posledních zatím oficiálních zpráv by hra měla vyjít 21. srpna 2012. Nevím jak vy, ale já už se nemůžu dočkat, až si nový Counter Strike Global Offensive zahraji.