Zavřít reklamu

Cooler Master oznamuje partnerství s AMD pro chlazení CPU Threadripper

Co pro nás tato spolupráce znamená?

13. 8. 2018     Zdroj

Počínaje dnešním dnem společnost Cooler Master, jedna z hlavních společností zabývající se chlazením počítačových komponent, oznámila partnerství se společností AMD. Konkrétně se bude jednat o spolupráci na vodním chlazení nových AMD Ryzen Threadripper procesorů.

Jak už se dobře ví, tak Cooler Master speciálně pro procesory Threadripper připravil chladič Wraith Ripper. Všechny tyto chladiče, včetně těch nových, budou stavěné „na míru“ procesorům Threadripper tak, aby využili co největší účinnost. Cooler Master se rozhodl s AMD spolupracovat hlavně proto, aby obě tyto společnosti spojily své schopnosti a vytvořili tak něco, co bude perfektně fungovat. V tomto případě je to už výše zmíněný, vzduchový chladič Wraith Ripper a další chladiče, které budou fungovat na bázi vody.

Wraith Ripper je designován tak, aby zvládl uchladit až 250W TDP, což je maximální teplo, které by nové procesory od AMD měly produkovat. 250W TDP je na chlazení vzduchem vcelku dost, ale společnosti Cooler Master se i tuto hodnotu podařilo zlomit. Cooler Master navíc uvádí, že Wraith Ripper disponuje novými heatsinky, které mají až o 25% lepší účinnost.

Kromě chladiče Wraith Ripper se Cooler Master také rozhodl pro vodní chlazení speciálně pro procesory Ryzen Threadripper. Tyto chladiče jsou vytvořeny tak, aby udržely nové procesory v co možná nejnižší teplotě. Vodní chlazení od Cooler Masteru bude k dispozici pro procesory AMD Ryzen Threadripper 2990WX, 2970WX, 2950X a 2920X.

Jaká bude cena těchto vodních chladičů a kdy se jich dočkáme, tak to je prozatím záhadou. S největší pravděpodobností už to bude ale velice brzy, jelikož již za několik hodin bychom se měli dočkat nových, výše zmíněných, procesorů od AMD.